Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Elektrikli otobüsler hizmet etmeye başlayacak”

Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan adayı Tezcan Karakütük, Edirne halkının ETUS’tan çok şikâyetçi olduğunu söyleyerek; “Bizim dönemimizde elektrikli otobüsleri halkımıza hizmet etmeye başlayacak” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 15.03.2024 10:23
Haber Güncellenme Tarihi: 15.03.2024 10:24
Kaynak: Haber Merkezi
“Elektrikli otobüsler hizmet etmeye başlayacak”

Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan adayı Tezcan Karakütük, Edirne’nin önemli alt yapı ve şehircilik sorunlarıyla karşı karşıya olduğunu ifade etti.

Karakütük, Edirne’nin sorunlarına dikkat çektiği açıklasında; “Bu sorunlar arasında en önemlileri; yol ve ulaşım hizmetlerindeki yetersizliklerdir. Şehir içinde artan trafik yoğunluğu ve ulaşım problemleri vatandaşların günlük yaşamlarını olumsuz etkilemekte, hem de şehir ekonomisine zarar vermektedir. Trafik sıkışıklığı ve yetersiz toplu taşıma seçenekleri, zaman kaybına ve hava kirliliğine neden olmaktadır. Bu sorunun çözümü için daha etkin trafik yönetimi, alternatif ulaşım yollarının geliştirilmesi ve toplu taşıma sistemlerinin iyileştirilmesi gerekmektedir. Göreve geldiğimizde; elektrikli otobüs ve tramvay gibi temiz ulaşım araçlarına yatırım yapmayı planlıyoruz. Şehir içi trafik yoğunluğunu azaltacak tramvay hatları inşa edeceğiz. Şehir içi toplu taşıma araçlarının tamamen elektrikli araçlarla değiştirilmesini sağlayacağız. Halkımız ETUS’tan çok şikâyetçi. Belediye olarak bu konuda önemli adımlar atmayı düşünüyoruz. Elektrikli otobüsler alacağız. Bizim dönemimizde Edirne Belediyesi’nin elektrikli otobüsleri halkımıza hizmet etmeye başlayacak. Ayrıca trafik sıkışıklığını azaltmak için şehrin stratejik noktalarına akıllı trafik yönetim sistemleri kuracağız” dedi.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.