Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

EMEKÇİLERE, EK PROTOKOL İMZALANDI

Hak-İş Konfederasyonu Edirne İl Başkanı ve Öz sağlık İş Sendikası Edirne Şube Başkanı Emre Promet, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde görev yapan 26 bin sosyal hizmet emekçisi adına aylardan beri talep ettikleri Ek Protokolün imzalandığını söyledi. Ek Protokol 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olacak.

Haber Giriş Tarihi: 28.05.2023 11:10
Haber Güncellenme Tarihi: 28.05.2023 11:10
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
EMEKÇİLERE, EK PROTOKOL İMZALANDI

Hak-İş Konfederasyonu Edirne İl Başkanı ve Öz sağlık İş Sendikası Edirne Şube Başkanı Emre Promet

Öz Sağlık-İş’in asgari ücrete gelen zamdan hemen sonra  kamuoyu ve tarafların gündemine taşıdığı  Ek Protokol talebinin emsal teşkil ettiğinin altınıçizerek, “HAK-İŞ ile  TÜRK-İŞ’e bağlı sendikaların ek protokol gerektiren tüm işyerleri adına eş zamanlı olarak imzalandı.

Yaklaşık  400 bin işçiyi ilgilendiren Ek Protokollere ilişkin imzalar bugün  TÜHİS  ile HAK İŞ ve TÜRK İŞ tarafından ayrı ayrı atıldı. Protokollere ilişkin açıklamaların önümüzdeki hafta yapılması kararlaştırıldı.

Sosyal hizmet emekçilerinin faydalanacağı EK Protokol, Sendikamız ile  TÜHİS arasında önümüzdeki hafta ayrıca imza altına alınacak” dedi.

ASP İŞÇİSİNİN GÜNLÜK YEVMİYESİ  725 TL OLDU

Promet, Sendika Genel Başkanları Devlet Sert’in  Cumhurbaşkanı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı ile yaptığı görüşmeler ve ısrarlı takiplerimiz sonucu  imzalanan  Ek Protokol ile sosyal hizmet emekçilerinin aylık yevmiyeleri 4 ay geri çekilerek 1 Temmuz itibariyle 725 TL oldu.

Bu manada  Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımıza şükranlarımızı sunuyoruz” dedi

Genel Başkanları Devlet Sert ve  Aile Bakanı Sayın Derya Yanık arasında son bir haftada  5  ayrı kez gerçekleşen görüşmeler sonucu imza  atıldığını ifade ederek sözlerine şöyle son verdi:

“Alınan Ek Protokol konusunda  Bakanımız Sayın Derya Yanık’ın işçiden yana göstermiş olduğu olumlu tavır ile arka  arkaya vermiş olduğu müjdeler, sosyal hizmet işçilerimizi son derece mutlu kılmıştır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Derya Yanık’a ayrıca  teşekkür ediyoruz.

Ek Protokol tüm sosyal hizmet işçilerimize hayırlı olsun”

HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.