Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Engelli Dernekleri İl Müftülüğü iftarında buluştu

Tekirdağ İl Müftülüğü, engelli dernekleri ile iftar programında buluştu.

Haber Giriş Tarihi: 24.03.2024 13:29
Haber Güncellenme Tarihi: 24.03.2024 13:31
Kaynak: Haber Merkezi
Engelli Dernekleri İl Müftülüğü iftarında buluştu

Tekirdağ İl Müftülüğü tarafından engelli derneklerine yönelik iftar programı düzenlendi. İl Müftülüğünce düzenlenen programa; Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Tekirdağ Dini İhtisas Merkezi görevlileri, öğrenciler, engelli bireyler ve aileleri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda iftar duası yapan Tekirdağ İl Müftüsü Mustafa Soykök; “Rabbim Ramazan’ın coşkusunu hissetmeyi nasip etsin. Bu davetimize icabet eden herkese teşekkür ediyoruz. Hepinize afiyet olsun. Katılan herkese teşekkür ederim” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlık Vaizi Abdullah Okuroğlu ise yaptığı selamlama konuşmasında; “Çok kıymetli misafirlerimiz Tekirdağ İl Müftülüğü’nün düzenlemiş olduğu iftar programına hepiniz hoş geldiniz. Bizleri İslam ile şereflendiren, Ramazan ayına, oruç ayına ulaştıran Rabbimize şükürler olsun. Ben de aranızda bir engelli olarak bulunmaktayım. Bundan beş buçuk yıl önce bacağımı kaybettim. Bugün burada sizlerle buluşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Rabbim bu büyük imtihanı başarabilmeyi hepimize nasip eylesin. Engelli yakını olanlara yüce Rabbim’den kolaylıklar diliyorum. Hayatı çekilmez kılmak zihnimizde başlar. Gönlümüzde ve fikrimizde engel yoksa hayat daha güzel ve kolay olacaktır. Efendimiz (sav) ile beraber Uhut savaşına katılan engelli sahabiler de vardı, bunlardan biri Semure bin Cündeb (ra) idi. O, savaştan önce Rasülullah’a gelip, ‘Cennette ayağım sağlam olacak mı?’ demişti. Rasûlullah’ (sav) da, ‘Evet’ dedi ve o Sahabe savaşta şehit oldu. Rasûlüllah (sav) onun şehit olduğunu görünce çok hüzünlendi ve şöyle buyurdu; ‘Ben seni cennette kusursuz olarak hem ayakları sağlam, hem de kanatlarının olduğunu görüyorum’’ dedi.

Okuroğlu, katılan herkese teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.