Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Engelliler Günü’ne özel tanışma toplantısı

Edirne İl Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü'nce, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla tanışma ve istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 02.12.2023 15:06
Haber Güncellenme Tarihi: 02.12.2023 15:08
Kaynak: Haber Merkezi
Engelliler Günü’ne özel tanışma toplantısı

3 Aralık Engelliler Günü vesilesiyle Edirne İl Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü'nce Hüma Hatun Kız Kur'an Kursu çok amaçlı toplantı salonunda tanışma ve istişare toplantısı yapıldı.

Toplantıya Edirne İl Müftüsü Hasan Başoğlu ve Eşi Zehra Başoğlu, Ak Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba ve yönetimi, İl Müftü Yardımcıları Adem Özsoy ile Fatih Samet Okumuş, Türkiye Beyazay Derneği Edirne Şubesi Başkanı Gözde Emel Baytar ve yönetimi, TDV Kadın Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Gün ile TDV Edirne Gençlik Kolları Sultan Özer ve İşitme engelliler katıldı.

Toplantıda İl Müftüsü Hasan Başoğlu şunları söyledi:

"Değerli kardeşlerim, öncelikle bugün sizlerle bir arada bulunmaktan onur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Bedensel engeller hayatın olağan akışı içerisinde doğal olarak herkesin başına gelebilecek şeylerdir. İnsanın bu durumlardan dolayı değer kazanıp kaybetmesi söz konusu değildir. Zira üstünlük ancak takva iledir. Öte yandan asr-ı saadete baktığımızda biz, Ümmü Mektûm gibi, Muaz b. Cebel gibi bedensel engelli zatların devlet kademelerinde görev aldıklarını görüyoruz. Yani bu konuyu Hz. Peygamber de bir eksiklik olarak görmemiştir. Öyleyse asıl engel kafalardadır. Allah'ı bilememekte ve bulamamaktadır. Hakkı görememektedir. Allah bizleri böylesi engellerden muhafaza eylesin. Bugün sizler için ne yapabilirizi konuşmak için toplandık. Allah toplantımızı hayırlara vesile eylesin."

İl Müftümüz ve Müftü Yardımcılarımız yapılan konuşmalardan sonra, misafirlere ve Kuran Kursu Öğreticisi ve Engelli koordinatörü Fatma Akgün ile çalışma arkadaşlarına teşekkür edip, toplantıdan ayrılarak istişare ekibini yapılacak çalışmalar hakkında planlamalar oluşturmak için baş başa bıraktılar. Müftümüz ayrıca katılımcılara kitap hediye ettiler.”

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.