Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Engin: “Suriyelilerin Misafirliği Bitmiştir”

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin, Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde yaşanan olaylar üzerine önemli açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 01.07.2024 17:23
Haber Güncellenme Tarihi: 01.07.2024 17:24
Kaynak: Haber Merkezi
Engin: “Suriyelilerin Misafirliği Bitmiştir”

Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde, yabancı uyruklu bir kişinin 5 yaşındaki bir çocuğa taciz ettiği iddiaları üzerine sokaklara dökülen vatandaşların yabancı uyruklulara ait araçları ateşe vermesi, halkın tepkisinin bir göstergesi olarak değerlendirildi. Çıkan olaylarda 10 polisin yaralanmasının ardından Alpay Alpagut Engin, polislere geçmiş olsun dileklerini iletti ve olayların büyümemesi temennisinde bulundu.
"SURİYELİLER ÜLKEMİZ İÇİN BEKA SORUNUDUR"
Alpay Alpagut Engin, “Kayseri’de yaşanan bu vahim olay, Suriyelilerin misafirliğinin artık sona erdiğinin bir göstergesidir. Ülkemde Suriyeli, Afgan, Pakistanlı, Arap sığınmacı istemiyorum. Bu insanlar ülkemiz için bir beka sorunudur” dedi. Engin, vatandaşların bu konuda yıllardır dile getirdiği endişelerin ne kadar haklı olduğunu vurguladı.
"MİLLİ İRADE SIĞINMACI İSTEMİYOR"
Engin, halkın taleplerinin göz ardı edilmemesi gerektiğini belirterek, “Milli irade sığınmacı istemiyor kardeşim. Bu istek ve tepkisini de bu tür olaylarda bu şekilde dile getiriyor. Halkın istekleri ortada iken halkla neden ve hangi amaçla inatlaşıyorsunuz?” diye sordu.
"ERDOĞAN İSTİFA" SLOGANI VE KAYSERİ'NİN TEPKİSİ
Olayların ardından Kayseri halkının “Erdoğan istifa” sloganlarıyla tepki göstermesini de değerlendiren Alpay Alpagut Engin, “Bu sloganın ülke halkına yayılması ve Suriyelilere karşı topyekün bir tepki gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum. Gerekirse bu sığınmacıların ülkeden gönderilmesi farz oldu” dedi.
"MİSAFİRLİK ARTIK BİTMİŞTİR"
Alpay Alpagut Engin, “Kayseri olaylarıyla birlikte Suriyelilerin misafirliği bitmiştir. Halkımızın tepkisi çok net ve güçlü bir mesaj içeriyor. Ülkemizde huzurun ve güvenliğin sağlanması için bu sorunun çözülmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.
POLİSLERE GEÇMİŞ OLSUN DİLEĞİ
Çıkan olaylarda yaralanan polisler için de geçmiş olsun dileklerini ileten Engin, “Kayseri’deki olaylarda görev başında yaralanan tüm polislerimize acil şifalar diliyorum. Onların güvenliği ve sağlığı bizim için çok önemli” dedi.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.