Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

ERGENE’YE İTFAİYE İSTASYONU

Ergene Belediyesi ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Ergene ilçesinde itfaiye istasyon merkezi oluşturacak.

Haber Giriş Tarihi: 31.07.2023 13:56
Haber Güncellenme Tarihi: 31.07.2023 13:56
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
ERGENE’YE İTFAİYE İSTASYONU

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Ergene Belediyesi ortaklığında Ergene ilçesine itfaiye istasyon merkezi kurulacak.

Ergene Belediyesi ilçede can ve mal güvenliğini önceleyen projelere imza atmaya devam ediyor. Ergene ilçesince meydana gelebilecek yangın ve olaylara daha hızlı ve etkin müdahalede bulunabilmek için Ergene ilçesine Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ortaklığında yeni bir itfaiye istasyon merkezi oluşturacak.

Velimeşe mahallesinde önceki gün Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Cengiz Çelik ve Ergene Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Baydarlı Velimeşe Mahallesi’ne konumlandırılacak olan itfaiye istasyonu için yer incelemelerinde bulundu.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, ilçe olarak çok geniş bir yüzölçümüne sahip olduklarını ve tarım arazilerinin bulunduğunu belirterek, “Özellikle yaz aylarında anız ve anız yangınlarına bağlı orman yangınlarımız oluyor. Meydana gelebilecek olan bu yangınlara karşı en kısa sürede müdahale edebilmemiz için Ergene ilçemize yeni bir itfaiye istasyonu merkezi oluşturma kararı aldık. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Cengiz Çelik ve Ergene Belediye Başkan Yardımcımız Yüksel Baydarlı itfaiye istasyonu için Velimeşe mahallemizde yer incelemelerinde bulundu. Gerekli plan ve projelerin tamamlanmasının ardından en kısa sürede itfaiye istasyonumuz Ergene ilçemizde hizmete başlayacak” dedi.

HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.