Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Fidan'dan YKS Adaylarına Önemli Uyarı

ÖSYM, YKS adaylarının eğitim bilgilerini güncelleme işlemlerini başlattı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) ilişkin eğitim bilgisi kontrol, seçme ve onaylama işlemleri başladı. Havsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Özkan Fidan, bu süreçle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 24.06.2024 13:52
Haber Güncellenme Tarihi: 24.06.2024 13:53
Kaynak: ERGİN SÖZER
Fidan'dan YKS Adaylarına Önemli Uyarı

Edirne’nin Havsa ilçesi Milli Eğitim Müdürü Özkan Fidan'ın www.batiekspres.com haber sitesine yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“2024-YKS'ye başvuran adayların Aday İşlemleri Sisteminde (AİS) bulunan 'https://ais.osym.gov.tr/ÖSS/2024/1/BasvuruEgitimGuncelle' adresinden, değerlendirme ve yerleştirme işlemlerinde kullanılmasını istedikleri eğitim bilgilerini kontrol etmeleri, bu eğitim bilgilerini seçmeleri ve 28 Haziran saat 16.00'ya kadar onaylamaları gerekiyor.

Eğitim bilgilerinde eksiklik ya da hata olduğunu düşünen adaylar, düzeltme işlemini mezun oldukları veya olacakları ortaöğretim kurumları ile görüşerek, Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) e-Okul sistemi üzerinden yaptırabilecekler. Eğitim bilgisi e-Okul'a eklenemeyecek durumda olan adayların ise eğitim bilgilerini ve varsa okul birinciliği durumlarını Kamu Kurumları İşlemleri Sistemi (KKİS) üzerinden okullarına işlettirmeleri ve sonrasında 'https://ais.osym.gov.tr/ÖSS/2024/1/BasvuruEgitimGuncelle' adresinden bu eğitim bilgilerini seçerek, 28 Haziran saat 16.00'ya kadar onaylatmaları gerekiyor.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer konuda, adayların bireysel olarak veya ortaöğretim kurumlarının doğrudan ÖSYM'ye yapacakları değişiklik ve düzeltme talepleri kabul edilmeyecek ve cevaplandırılmayacaktır. 2024-YKS'ye başvuran tüm adayların eğitim bilgisi seçme işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Ortaöğretim Başarı Puanına (OBP) ilişkin işlemlerin yapıldığı tarihte adayın aktif olan tek bir eğitim bilgisi varsa bu eğitim bilgisi kullanılacaktır. Adayın başvuruda kullandığı eğitim bilgisi, bu tarihte aktif eğitim bilgileri arasında bulunmuyor ise adayın en son mezun olduğu eğitim bilgisi kullanılacaktır.”

ERGİN SÖZER

Kaynak: ERGİN SÖZER

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.