Hava Durumu

“GELİNEN NOTKA ORTADA”

Saadet Partisi’nde iktidara eleştiri var. Edirne Merkez İlçe Sekreteri Samet Kaya “20 yıllık bir iktidar olma sonrasında ülkemizde gelinen nokta ortada” dedi,

Haber Giriş Tarihi: 06.09.2023 18:45
Haber Güncellenme Tarihi: 06.09.2023 18:45
https://batiekspres.com/
“GELİNEN NOTKA ORTADA”

Saadet Partisi Edirne Merkez İlçe Başkanı Samet Kaya, bir iktidarın öncelikli sorumluluğu gelir dağılımındaki adaleti sağlamak olduğunun altını çizdi.

Kaya “Adalet sağlanamıyorsa, makamların hakkı verilemiyor demektir; milletin verdiği emanetin gereği hakkıyla yerine getirilemiyor demektir. Her ülkede olduğu gibi, iktidar partileri, iktidar olma imkanlarını kullanarak, seçim sonuçları bakımından başarılı bir parti profili çizebilirler. Ancak, 20 yıllık bir iktidar olma sonrasında ülkemizde gelinen nokta ortada. Gelinen bu nokta, her şeyi seçim kazanmaya indirgeyen, ülkeyi adalet, refah ve barış merkezli yönetme sorumluluğunu hep geri plana iten bir anlayışın sonucudur. Bu siyaset anlayışı iflas etmeye, akim kalmaya mahkumdur. Parti yönetmek başka, ülkeyi vatandaşların refah seviyesini yükselterek huzur, güven ve emanet bilinci ile yönetmek başkadır. Bu bakış açısını iktidar ve muhalefet kanadına mensup politik aktörlerin asla unutmamaları gerekir. Sonuçlara odaklanarak, süreçleri göz ardı etmek doğru bir yaklaşım değildir. Evet, 3 ay önce iktidar bir kez daha seçim kazandı ama seçimi kazanmanın millete olan maliyeti çok yüksek oldu” dedi.

HABER MERKEZİ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.