Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Genç Girişimciler TÜ Öğrencileriyle Tecrübelerini Paylaştı

Trakya Üniversitesinde düzenlenen "Yarınların Liderleri: Girişimcilik Zirvesi" etkinliğine katılan genç girişimciler, öğrencilerle tecrübelerini paylaştı.

Haber Giriş Tarihi: 31.05.2024 16:58
Haber Güncellenme Tarihi: 31.05.2024 17:04
Kaynak: AA
Genç Girişimciler TÜ Öğrencileriyle Tecrübelerini Paylaştı

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Fehmi Yıldız Konferans Salonu'nda düzenlenen programda, genç girişimciler Barış Barsan, Taha Elmalı ve Güney Sevindik iş yaşamları hakkında bilgi verdi.

Barsan, kurumsal iş hayatından ayrılarak ortaklarıyla 2022 yılında yeni nesil kariyer platformu kurduğunu söyledi.

İnsanların ihtiyaçlarını dikkate alarak bir uygulama geliştirdiklerini belirten Barsan, "Bu yola ilk çıkarken girişimcilik ekosisteminin bu kadar gelişmiş olduğunun farkında değildim. Proje fikrine inanarak bu yola koyulduk. İşin içine girince Türkiye'de girişimciliğin desteklendiğini fark ettik. TÜBİTAK'tan ve farklı kurumlardan destek aldık. Girişimci olmak isteyen arkadaşlar birçok destekten faydalanabilir." ifadelerini kullandı.

Barsan, gençlerin kendilerine güvenmelerini ve yılmadan çalışmaları tavsiyesinde bulundu.

Taha Elmalı ise 4 yıl önce Türkiye ve dünyanın farklı ülkelerindeki firmalara yazılım hizmeti veren şirket kurduklarını dile getirdi.

Dijitalleşmeyle yazılım sektörünün geliştiğini belirten Elmalı, öğrencilerin kendilerini geliştirerek farlı projelerde yer alması gerektiğini kaydetti.

Kaynak: AA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.