Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Gözlükte komşunun tercihi Edirne

Edirneli gözlükçü Levent Yaçi, fiyatın ucuz olması ve daha kaliteli ürünlerin bulunması dolayısıyla Bulgarların optik gözlük almak için Edirne’yi tercih ettiğini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 24.04.2024 17:27
Haber Güncellenme Tarihi: 24.04.2024 17:27
Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK
Gözlükte komşunun tercihi Edirne

Bulgarlar optik gözlük alışverişlerini de Edirne’den yapıyor. Edirneli gözlükçü Levent Yaçi; Bulgaristan’a göre optik gözlük fiyatlarının daha uygun ve daha kaliteli olduğunu söyleyerek, son zamanlarda Bulgar müşteri sayısının oldukça arttığını ifade etti. Fiyat konusunda aynı durumun güneş gözlüklerinde geçerli olmadığını fakat çeşit bakımından Türkiye’nin daha zengin olduğunu belirten Yaçi; “Genel anlamda gözlük piyasaları durgun. Ama Edirne’nin burada avantajı yabancı turistler. Bulgar müşterilerimizin optik gözlüklere ilgisi var. Güneş gözlüğüne de talep var fakat biz ülke olarak hem teknolojik olarak hem de kalite ve çeşit anlamında Bulgaristan’a göre öndeyiz. O sebepten dolayı Bulgar vatandaşlar buradan almayı tercih ediyor. Leva’nın, Türk Lirası karşısında değer kazanması da onlara ekstra bir alım gücü kazandırıyor. Bulgaristan’da 500 Levaya aldığı bir ürünün aynısı veya daha kalitelisini bizden 300 leva civarında aldıklarını söylüyorlar. Ayrıca bizde hem cama hem de çerçeveye garanti olayı da var ve anında değişim ya da tamirat yapıyoruz” dedi.

“GÜNEŞ GÖZLÜKLERİNDE BİZDE ÇEŞİT FAZLA”

Güneş gözlüklerinin Türkiye’ye de yurtdışından geldiği için fiyat farkı oluşmadığını söyleyen Yaçi; “Optik gözlüklerde olan fiyat farkı, güneş gözlüklerinde olmuyor. Bulgaristan’daki fiyatlarla üç aşağı beş yukarı aynı fiyatlar oluyor. Fakat Türkiye’de çeşit daha fazla. Günümüzde güneş gözlükleri aksesuar olarak da kullanıldığından fazla çeşit olması memnuniyet yaratıyor. Fakat güzel oluyor diye de sahte ürün kullanılmamasını, barkotlu, güvenilen markalar kullanılmasını kesinlikle tavsiye ediyorum” diye konuştu.

ŞENER ŞENTÜRK

Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.