Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

GÜRKAN OYUNU KULLANDI

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan İlhami Ertem Anadolu Lisesi’nde 1255 nolu sandıkta Ailesinle birlikte oyunu kullandı.

Haber Giriş Tarihi: 28.05.2023 13:43
Haber Güncellenme Tarihi: 28.05.2023 14:09
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
GÜRKAN OYUNU KULLANDI

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan İlhami Ertem Anadolu Lisesi’nde Eşi Mürüvvet Esra Gürkan, Oğlu Yiğit Gürkan ile birlikte 1255 nolu sandıkta oy kullandı.

“OYUNUZU KULLANIN”

14 Mayıs’da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerine göre katılımın az olduğunu ve vatandaşlara oy kullanması çağrısında bulunan Gürkan: “Bir önceki seçime kıyasla hem oy kullanma oranı çok hızlı. Tek oy pusulası olduğu için karışıklığa meydan vermeden vatandaşlar çok hızlı bir şekilde oyunu kullanıyor. Sabahtan beri sandıkları geziyoruz katılım çok az diyor herkes, Türkiye’nin her yerinden de aynı bilgiler geliyor. Öncelikle bütün vatandaşlarımıza şunu söylemek istiyorum. Hangi adaya oy verirseniz verin mutlaka sandığa gidip oyunuzu  kullanın. Demokresinin olmazsa olmaz kuralı vatandaşın oyunu özgürce kullanması, hiç kimsenin oyu hipotek altında değildir. Bütün vatandaşlarımızdan tercihini ve oyunu özgürce kullanmasını ama mutlaka oy kullanmasını bekliyoruz. Aksi taktirde yarın öbürgün oyunuzu kullanmazsanız bir şikayet hakkınızda olmayacaktır. O yüzden oy kullanmak esastır demokrasinin temel kuralıdır. Mutlaka herkesin gidip oyunu özgürce istediği beğendiği inandığı vermesi demokrasinin temel kuralıdır”ifadelerine yer verdi.

HERKES MÜCADELE EDİYOR

Demokrasinin temel fonksiyonlarından birinin oy kullanmak olduğuna değinen Gürkan: “Diğer taraftan bugün gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı seçiminde Edirne için, ülke için ve millet için hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah sandıktan milletimizin arzu ettiği sonuç çıkacaktır. Sandığa giren oyların çıkması için herkes el birliğiyle mücadele ediyor. Bu da Demokrasinin temel fonksiyonlarından temel kurallarından birisidir. İnanıyoruz ki sandık vatandaşın tercihidir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘ Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.’ Demokrasilerde milletin dediği olur. Bu akşam üzeri sandıklar açıldıktan sonra milletimiz ne demişse, bizde siyasetçiler olarak ona saygı göstereceğiz. Bir sonraki seçime kadar ülkeyi yönetecek isim belirlenecek bizde buna saygılı bir şekilde demokratik mücadeleyi, demokrasi standartlarımızı yükseltmeyi, ülkemizi bir üst lige çıkarma mücadelesini sürdüreceğiz.dedi

GÜRKAN’A SÜRPRİZ

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde eşi Mürüvvet Esra Gürkan’a sürpiz yapan Gürkan bu seçimde ise kendisi sürpriz ile karşılaştı. Oy kullandıktan sonra basın açıklamasını gerçekleştiren Gürkan’a eşi Mürüvvet Esra Gürkan tarafından çiçek takdim edildi. Eşinin doğum günü olduğunu belirten Esra Gürkan: “Bugün eşimin doğum günü kendisi evlilik yıl dönümümüzde bana süpriz yapmıştı, bende ona kendimce doğum günü süprizi hazırladım nice senelere diyorum. İnşallah ülkemiz için milletimiz için hayırlısı olur bizde akşam taçlandırırız. İfadelerine yer verdi.

MERT ERİŞKİN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.