Hava Durumu

Havalar soğudu, aktarlar doldu, taştı

Edirneli aktar Gökhan Baraz, hava sıcaklıklarının düşmesiyle soğuk algınlığından korunmak ve bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyen vatandaşların aktarın yolunu tuttuğunu söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 17.11.2023 17:19
Haber Güncellenme Tarihi: 17.11.2023 17:19
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
Havalar soğudu, aktarlar doldu, taştı

Edirne’nin Saraçlar Caddesi’nde aktar dükkanı işleten Gökhan Baraz, havaların soğumasıyla doğal kış çaylarına ve pastillere talebin arttığını söyledi. En çok tercih edilen ürünlerin ıhlamur, kış çayı, adaçayı, hibiskus, altınotu, kuşburnu olduğunu belirten Baraz, soğuk havanın yüzlerine güldüğünü söyledi. Baraz, özellikle kış aylarının gelmesiyle birlikte insanların doğal ve bitkisel ürünlere yönelerek sağlıklarını koruma çabasında olduklarını belirtti.

“BİTKİ ÇAYLARINA TALEP YOĞUN”

Kış sezonunun yaklaşmasıyla aktarlarda hareketliliğin arttığını söyleyen Baraz, “Hava sıcaklığının düşmesiyle bitki ve kış çaylarına talep arttı. Soğuk algınlığından korunmak ve bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyenler vatandaşlarımız aktarları tercih ediyor. Ağırlıklı olarak ıhlamur, zencefil, tarçın, kış çayı, adaçayı, hibiskus, altınotu, kuşburnu karışık çaylar tercih ediliyor. Pastiller ve macunlar gidiyor. Soğuk hava bizim yüzümüze güldü” dedi.

ERGİN SÖZER

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.