Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Havsa Belediye Meclisinden Barış Pınarı Harekatı’na Tam Destek

ilçemiz Belediye Meclisi, ülkemizin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na destek verdi.

Haber Giriş Tarihi: 18.10.2019 09:55
Haber Güncellenme Tarihi: 18.10.2019 09:55
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
Havsa Belediye Meclisinden Barış Pınarı Harekatı’na Tam Destek

Nilay YILMAZ

    Havsa Belediye Meclisi, Barış Pınarı Harekatı gündemi ile 17 Ekim 2019 Perşembe günü (dün) olağanüstü toplandı.
    ilçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan'ın Doğu-Batı Belediyeler Birliği Trakyakent'in seminerinde olmasından dolayı  Meclis Başkan Vekili ilhami Diner başkanlığında meclis  üyelerinin katılımıyla düzenlenen Ekim ayı olağanüstü meclis  toplantısında, Barış Pınarı Harekatı'na destek verilmesi oy birliğiyle kararlaştırıldı.
    Meclis Başkan Vekili ilhami Diner yaptığı konuşmasında, “Bugün burada meclisimizin tek gündem maddesi olan Barış Pınarı Harekatımıza destek vermekiçin toplandık. Ülkemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ, PKK, PYD ve YPG terör örgütlerinin yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüz binlerce Suriyelinin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı operasyonunu Havsa Belediye Meclisi olarak destekliyor, ülkemizin ve kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. Bu harekat Türkiye için bir tercih değil, zorunluluk olmuştur. Bu anlamda sınırlarımızın hemen yanıbaşında oluşturulan terör koridorunu bozmak ve Suriye'nin toprak bütünlüğünü korumak amacıyla yapılan Barış Pınarı harekatı hem Suriye halkının hem de Türkiye halkının refahını ve huzurunu düşünmektedir .Gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, kahraman askerimize muvaffakiyetler diliyoruz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Ailelerine başsağlığı diliyoruz. Gazilerimize hayırlı uzun ömürler ve acil şifalar diliyoruz. inşallah kısa süre içerisinde Barış Pınarı Harekatı başarılı bir şekilde sonuçlanır. Ülkemiz için, istikrar için gerekli olan sonuçlar elde edilmiş olur. Havsa  Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. ”dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.