Hava Durumu

HAVSA BELEDİYESİ’NDE ASGARİ ÜCRET 17.500 TL

Havsa Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan, www.batiekspres.com internet haber sitesine yaptığı açıklamada, belediyenin çalışanlarına yönelik önemli bir gelişmeyi duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 07.09.2023 11:10
Haber Güncellenme Tarihi: 07.09.2023 11:10
https://batiekspres.com/
HAVSA BELEDİYESİ’NDE ASGARİ ÜCRET 17.500 TL

Havsa Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan, belediyedeki yetkili sendikayla imzaladıkları toplu sözleşmede asgari ücretin 17 bin 500 TL’ye çıkardıklarını duyurdu.

Balkan, Belediye ve Hak-İş Sendikası arasında gerçekleşen toplu iş sözleşmesinin imzalandığını ve bu sözleşme kapsamında asgari ücretin büyük bir artışla yükseltildiğini belirtti.

Balkan, mesai arkadaşlarına hayırlı uğurlu dileklerde bulunarak, Havsa Belediyesinde asgari ücretin 17 bin 500 TL'ye çıkarıldığını duyurdu. Ayrıca, bu iyileştirme ile iş arkadaşlarının ücretlerine asgari ücret zammı üzerine net olarak yüzde 40 oranında bir artış yapıldığını sözlerine ekledi.

Balkan yaptığı açıklamada şunlara yer verdi:

“Belediyemizde asgari ücreti 17 bin 500 TL'ye çıkardık. Bu uzun bir çalışma ve müzakere sürecinin sonucunda elde edilen bir başarıdır. Belediyemiz ve Hak-İş Sendikası arasında gerçekleşen toplu iş sözleşmesini başarıyla imzaladık. Bu sözleşme ile iş arkadaşlarımızın ücretlerine asgari ücret zammı üzerine net olarak yüzde 40 oranında bir iyileştirme daha gerçekleştirdik. Bu iyileştirme sayesinde Belediye’mizde en düşük (asgari) ücret artık 17.500 TL seviyesine yükselmiş oldu. Üstelik, ikramiyelerle birlikte bu miktar 20 bin TL'yi buluyor. Bu, çalışanlarımızın daha iyi bir yaşam standardına sahip olmalarını sağlamak için attığımız bir adım. Hak-İş Sendikası Trakya Başkanı Aykut Bey'e, Belediye şirketi yöneticilerimize ve sendika temsilcilerimize içtenlikle teşekkür ediyorum. Bu başarıya ulaşmamızda sizlerin emeği büyük ve hepimiz bir aile olarak bu başarıyı elde ettik. Hep birlikte daha güzel günler için el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz. Bu toplu iş sözleşmesinin hepimize hayırlı olmasını diler, sağlıklı, mutlu ve başarılı bir çalışma dönemi geçirmenizi temenni ederim.”

ERGİN SÖZER

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.