Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Havsa imam Hatip Ortaokulu Başarılı Bir Yıl Geçirdi

ilçemizde 2018-2019 Eğitim-öğretim yılında açılan Havsa imam Hatip Ortaokulu başarı dolu bir yıl geçirdi.

Haber Giriş Tarihi: 28.06.2019 11:28
Haber Güncellenme Tarihi: 28.06.2019 11:28
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
Havsa imam Hatip Ortaokulu Başarılı Bir Yıl Geçirdi

Sertkan YILMAZ

    Öğrencilerini akademik ve ahlaki olarak en iyi seviyeye ulaştırmayı hedefleyen imam Hatip Ortaokulu sosyal kültürel anlamda da yarışmalara katılarak aldığı dereceler ile ismini duyurdu. 
    Diyanet işleri Başkanlığının il ve ilçe Müftülükleri aracılığıyla yapmış olduğu “Ramazan ve infak” temalı resim ve kompozisyon yarışmasında, kompozisyon alanında Havsa imam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Azra Polat Edirne il birincisi oldu.
imam Hatip Ortaokulu Nedir?
    Dört yıllık ilkokul eğitimi üzerine, dört yıl süreli akademik ve dini eğitim veren Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim kurumlarıdır. Diğer ortaokullarda bulunan bütün derslerin yanın sıra Kur'an-ı Kerim, Arapça, Hz. Peygamberin Hayatı ve Temel Dini Bilgiler dersleri verilmektedir. Bu okulları bitirenler Fen liseleri, Anadolu Liseleri, Anadolu imam Hatip Liseleri ve Anadolu Meslek Liseleri'nden istediği herhangi birinde eğitimine devam edebilmektedir.
    imam Hatip Ortaokulları; milli manevi ve ahlaki değerlerin kaybolmaya yüz tuttuğu bir dönemde çocuklarımızın bu değerlere bağlı, ailesini, vatanını ve milletini seven ve onlara hizmet etmeye kendini adamış, inançlı ve ahlaklı birer fert olarak yetişmeleri için eğitim veren önemli okullarımızdandır. 
    Küçük yaşlarda verilecek sağlıklı bir din eğitiminin çocukta meydana getirdiği birikim, çocuğun bütün hayatına ve kişiliğine şekil verecektir. 
    Bu konuda temel sorumluluk öncelikle ailenin görevidir. Bu eğitimin ailenin vereceği dini eğitimin yanında, erken dönemde bilimsel olarak okul eğitimi ile desteklenmesi, inanan, bilen, sorgulayan ve düşünen bireylerin yetişmesini sağlamaktadır.
    2019/2020 Eğitim Öğretim yılında da Havsa imam Hatip Ortaokulu 5. ve 6. sınıf-larda kayıt almaya devam edecektir.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.