Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Havsa Kadın Kooperatifi Eğitim Lansmanı Gerçekleştirildi

ilçemiz Belediyesi ve Trakya Üniversitesi'nin katkıları ile Havsa Kadın Kooperatifi Eğitim Lansmanı 15 Haziran 2019 Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 18.06.2019 11:10
Haber Güncellenme Tarihi: 18.06.2019 11:10
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
Havsa Kadın Kooperatifi Eğitim Lansmanı Gerçekleştirildi

Nilay YILMAZ

    Lansman, ilçemiz Kaymakamı Neslihan Kısa, ilçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt,  ilçemiz Esnaf Odası Başkanı Yıldırım Sain, Trakya Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Ahmet Atakişi, Doç. Dr. Ali Güleç, Dr. Öğr. Üyesi Özgür Özdemir, Dr. Öğr. Üyesi Ufuk Bağcı, Öğr. Grv. Burak işçimen, Dr. Emine Serap Kurt, Thinking Reklam Ajansı Kurucusu Zeynep Koçyiğit ve Havsa'lı kadın üreticilerin katılımları ile gerçekleştirildi.
    ilçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan yaptığı açıklamada, “Belediyemiz'in, kurulduğu günden bu güne destek olduğu Havsalı Üretici Kadınlarımız'ın oluşturduğu Kadın Meclisimiz başarılı çalışmalarına Kooperatifleşerek devam etmek üzere bugün önemli bir adım daha attı. 
    Trakya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nin desteği ve koordinatörlüğünde "Kooperatifleşme Eğitimi" alacak olan üretici kadınlarımız, ardından başladıkları kooperatifleşme sürecini tamamlayarak kuracakları "Havsa Kadın Kooperatifi" ile ürettikleri ürünleri daha geniş alanlarda pazarlama imkanına sahip olup, hem istihdama hem ekonomimize hemde ilçemizin ve kültürümüzün tanıtımına destek olmaya devam edecekler.”dedi.
    Trakya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nin katkılarıyla ilçemiz kadınları ücretsiz eğitimlerle ticarete açılıyor
    ilçemiz Belediyesi tarafından kendilerine tahsis edilen Havsa Cumartesi Pazarı pazar yerinde yapmış oldukları hem ev yapımı tarhana, makarna, erişte, turşu, reçel gibi yiyecekleri hem de çanta, takı, amigurimi, wayu miyuki gibi el işi eşyalarını satarak aile ekonomilerine katkı sağlayan kadınlarımız Trakya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nin katkılarıyla ücretsiz eğitimlerle kooperatifleşme sürecini tamamlayacaklar.
    Trakya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ücretsiz danışmanlık ve eğitim hizmeti vererek üretici kadınların kendilerini geliştirmeleri ve dışarıya açılmaları konusunda yardım ediyor.
    Öncelikle kendilerine ve emeklerine güvenerek ilçemizde bir ilki başlatan ve kurumsallaşma yolunda ilerleyen kadınlarımızı BatıEkspres gazetesi olarak  tebrik ediyor çıkmış oldukları bu yolda kendilerine başarılar diliyoruz.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.