Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Havsalı genç girişimciden ‘Nail Art’ salonu

Havsa’da yaşayan 19 yaşındaki Yağmur Sobacı, evinde hobi olarak başladığı tırnak süsleme ve bakım işini büyüterek gençler arasında popüler olan ‘Nail Art’ salonunu açtı.

Haber Giriş Tarihi: 17.03.2024 10:18
Haber Güncellenme Tarihi: 17.03.2024 10:22
Kaynak: HİLAL PEKER
Havsalı genç girişimciden ‘Nail Art’ salonu

Edirne'nin Havsa ilçesinde genç girişimci Yağmur Sobacı, evinde hobi olarak başladığı tırnak süsleme ve bakım işini büyüterek Nail Art salonu açtı. 19 yaşındaki Sobacı, gençler arasında popüler olan bu hizmetleri artık profesyonel bir şekilde sunmaya başladı.

Sobacı, yaptığı açıklamada, tırnak süsleme ve bakımına olan ilgisini keşfettiğinde, bu alanda kendini geliştirmeye karar verdiğini ve eğitimler aldığını belirtti. Evde başlayan hobisinin, gençler arasında büyük ilgi görmesi üzerine bir adım daha ileri giderek ‘Nail Art’ salonu açmaya karar verdiğini dile getirdi.

Havsa ilçesinin bu tür hizmetlerden yoksun olduğunu gözlemlediğini söyleyen Sobacı, gençlerin ve kadınların bu tarz güzellik ve bakım hizmetlerine olan talebinin çok yüksek olduğunu ifade etti. Sobacı, ‘Nail Art’ salonunda tırnak süsleme ve bakımının yanı sıra ilerleyen dönemlerde lazer epilasyon, cilt bakımı gibi alanlarda da hizmet vermeyi planladığını ve bu konularda da eğitimler almayı hedeflediğini belirtti.

“19 YAŞINDA ESNAF OLDUM”

Genç yaşta esnaf olduğunu belirten Sobacı; “Geçen yıl üniversite sınavına girdim. İstediğim sonucu elde edemedim. Benim tırnak süslemeye ilgim vardı. Tırnaklarım da güzeldi, evde kendi tırnaklarıma bakım ve süsleme yapıyordum. Daha sonra bu alanda bir şeyler yapmak istediğimi fark ettim ve araştırdım. Güzellik Uzmanlığı eğitimi aldım. Protez Tırnak eğitimi aldım. Başlarda dükkan açma gibi bir düşüncem yoktu. Bir yerde uzman olarak çalışmayı düşünüyordum. Sonra Havsa’nın imkânlar konusunda sınırlı bir ilçe olduğunu bildiğim için gençlere yeni bir alan açmak istedim. Dükkân açmaya karar verdim. Belediyeye başvurduk, onlar da sağ olsun ilgilendiler. Burası denk geldi. Ailem maddi ve manevi anlamda çok destek oldu. 19 yaşında esnaf oldum. Dükkânımı açalı yaklaşık yaklaşık 1 ay olacak. Çok yeniyim. Eksiklerim var daha ama zamanla çok daha iyi olacağımı biliyorum” dedi.

“İLGİ BEKLEDİĞİMDEN DAHA HIZLI GELİŞTİ”

Sobacı, ilçede özellikle genç kesim tarafından çabuk duyulduğunu ve ilginin olduğunu söyleyerek; “Genelde orta yaşlı kesim maniküre geliyor, genç kesim ise protez tırnak için geliyorlar. İlgi beklediğimden daha hızlı gelişti. Örneğin protez tırnağa gelen bir kişi memnun kalıp daha sonra 2-3 kişiyle geliyor. Üniversite sınavına girip kimya mühendisliği okumak istiyorum. İlerde kendi ürünlerimi ve markamı çıkarmak gibi bir hayalim var. Şu an sadece tırnak üzerine çalışıyorum ama ilerleyen dönemlerde eğitimlerini alarak Havsa’ya lazer epilasyon, cilt bakımı hizmetlerini de sunmak istiyorum” dedi.

“BİZ GENÇ KESİM İÇİN KOLAYLIK OLDU”

Dükkânda müşteri olarak bulunan ve tırnaklarını yaptıran İclal İnal, sonuçtan çok memnun kaldığını belirterek; “İlk gelişim. Havsa, bu güzellik ve bakım konularında kısıtlı bir ilçe. Nail Art salonu açıldığını duyunca çok şaşırdım, aynı zamanda sevindim. Çünkü tırnaklarımızı yaptırmak için Edirne merkeze gitmemize gerek kalmayacak. Gelip Yağmur Hanım’ı görünce daha da şaşırdım. Yaşça benden küçük ama eğitim alıp, bu alanda kendine bir yer açıp hizmet veriyor olması gerçekten çok güzel. Biz genç kesim için kolaylık oldu. Umarım daha da duyulur ve gelişir. Ben sonuçtan çok memnun kaldım. Bayrama yakın annemi de alıp getireceğim” diye konuştu.

HİLAL PEKER

Kaynak: HİLAL PEKER

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.