Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İba, Arasta ’da bereket duasına katıldı

Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan adayı Belgin İba, ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. İba, Arasta Çarşısı’nda Cuma namazı öncesinde yapılan bereket duasına katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 02.03.2024 10:15
Haber Güncellenme Tarihi: 02.03.2024 10:15
Kaynak: Haber Merkezi
İba, Arasta ’da bereket duasına katıldı

Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan adayı Belgin İba, saha ziyaretlerini sürdürüyor. İba, ilk olarak Selimiye Arastası daha sonra ise vefat eden Emine Ertür’ün cenazesi ve Yeniimaret Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

“DUA BİZDEN, BEREKETİ ALLAH’TAN”

İlk olarak Selimiye Arastasını ziyaret eden İba, “Arasta Çarşısı Edirne’miz için çok önemli olan çarşımız, esnafımızı Çarşı Başkanı Adem Bayrak ile birlikte ziyaret ettik. Yüzyılların bir geleneği olarak, Cuma namazı öncesi bereket duasına katıldık. Dua bizden, bereketi Allah’tan. Tüm hemşehrilerimize ve esnafımıza güzel alışverişler diliyorum” dedi.

“SABIR VE BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUM”

Emine Ertür’ün cenazesine katılan İba, “Hakkın rahmetine kavuşan merhume Emine Ertür hanımı son yolculuğuna Eski Camii’nden dualarla uğurladık. Merhumeye Allah’tan rahmet, sevenlerine sabır ve baş sağlığı diliyorum” ifadelerine yer verdi.

“SEVGİMİZ KARŞILIKLI”

Yeniimaret Mahallesi’nde esnafla bir araya gelen İba, “Yeniimaret Mahallemizde esnafımızı ve kahvehanelerimizi ziyaret ettik. Bizleri muhabbetle ve daima teveccühle karşılayan hemşehrilerimizle sevgimiz karşılıklı” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.