Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İba, emanet oy istedi

Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Belgin İba, Kavgaz Kıraathanesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen İba destek isteyerek, “Daha önce bize oy vermemişseniz bile bir dönem emanet istiyoruz” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 28.03.2024 13:05
Haber Güncellenme Tarihi: 28.03.2024 13:07
Kaynak: Haber Merkezi
İba, emanet oy istedi

Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba ve beraberindeki heyet seçim çalışmaları çerçevesinde Şükrü Paşa Mahallesi'nde bulunan Kavgaz ve Çamlık Kıraathaneleri ile Fatih Mahallesindeki Yağmur Kıraathanesini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

"MÜCADELEMİZ EDİRNE'NİN DAHA İYİ YERLERE GELMESİ İÇİN"

İlk olarak Kavgaz Kıraathanesini ziyaret eden İba, "Uzun zamandan beri gündüz esnafımızı, gece de kahvehanelerimizi ziyaret ettik. Ev ziyaretlerimiz de oldu. Edirne için bir yola çıktık. Gecemizi gündüzümüze kattık. İl başkanlığım döneminde de Edirne'ye daha iyi bir hizmet getirmek için gayret ettim. Şimdi önümüzde bir yerel seçim var. Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı ve Edirne'ye hizmet etmek isteyen bir kardeşiniz olarak buradayım. İnşallah bu dönem kazanan Edirne olur" dedi.

"BUGÜNE KADAR BELEDİYENİN HER PROJESİNE DESTEK VERDİK"

Edirne için gece gündüz çalışmaya devam edeceklerini belirten İba, "Onurlu ve gururluyuz. Projelerimizle geldik. Uzun zaman bu projelere çalıştık. Edirne'nin çok daha iyi yerlerde olması için bu mücadelemiz. Hepimiz bu şehri çok seviyoruz. Burada doğduk büyüdük. Evlatlarımızı büyüttük. Hep daha modern bir şehir olmasına diledik. İl başkanlığı dönemimde de her proje için bakanlarımızla hükümetimizle elimizden ne geliyorsa destek verdik. Alt yapıdan yollara, arıtma tesisinden Selimiye Meydan düzenlemesine ve Kent Ormanı rekreasyonuna kadar belediyenin her projesine bugüne kadar destek verdik. Şimdi diyoruz ki Edirne için bir dönem de biz hizmet edelim. İnşallah Edirne'yi çok daha iyi yerlere getirelim" diye konuştu.

"DAHA ÖNCE BİZE OY VERMEMİŞSENİZ BİLE…"

Çok uzun yıllar önce bitmiş olması gereken temel belediyecilik hizmetlerinin maalesef hala Edirne'de hep konuşulan gündem konusu olduğunu vurgulayan İba, "Yolları, altyapıyı ve akmayan suları konuştuk. Otoparkı, otogarımızı konuştuk. Edirne'nin sorunlarını biliyoruz ve yaşıyoruz. Biz canla başla çalışarak bu sorunları çözmeye hazırız diyoruz. Daha önce bize oy vermemişseniz bile bir dönem emanet istiyoruz" ifadelerine yer verdi.

"EDİRNE'Yİ MARKA ŞEHİR HALİNE GETİRECEĞİZ"

Edirne'nin tüm sorunlarını 5 yılda çözmeyi hedeflediklerini aktaran İba, "Bunların hepsini gerçekleştirebileceğimizi biliyoruz ve onun heyecanını taşıyoruz. Tek gayemiz Edirne'yi bir marka ve dünya şehri yapmak. Bugüne kadar çok insanla görüştük. Her bir kesimi dinleyerek bu projeleri hazırladık. İnşallah uygulamak nasip olur. Edirne'yi geleceğe taşımak ve çocuklarımıza güzel bir şehir bırakmak için çıktığımız bu yolda desteklerinizi ve dualarınızı bekliyoruz" şeklinde konuştu.

“EDİRNE’Yİ EN GÜZEL YERLERE GETİRELİM”

İba beraberindeki heyet ile birlikte daha sonra Çamlık Kıraathanesine geçerek vatandaşlarla buluştu. Gece gündüz çalışıp daha iyi bir Edirne'yi hep birlikte inşa edeceklerinin sözünü veren İba, " 20-30 yıldır kabuğunu kıramamış bir şehirde yaşıyoruz. İnşallah bu sefer kazanan Edirne olsun. Suları, ulaşımı, altyapısı, otogarı burada yaşayan her bir vatandaşımız daha iyisini hak ediyor. Aylarca sabahlara kadar projelerimize çalıştık. İnşallah yapmak ve bu projeleri kentimize kazandırmak da nasip olsun. Edirne'yi en güzel yerlere getirelim. Derdimiz seçim kazanmak değil, bu hizmetleri Edirne'ye kazandırmak. Desteklerinizi bekliyoruz" dedi.

Vatandaşlarla sohbet ederek fotoğraf çektiren İba buradaki ziyaretin ardından Fatih Mahallesi'ndeki Yağmur Kıraathanesine giderek vatandaşlarla bir araya geldi. Masaları tek tek dolaşarak hatırlarını soran İba, hem projelerini anlattı hem de desteklerini beklediklerini söyledi. Vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılanan İba, bu ilgi ve sevgilerin güçlerine güç kattığını ifade etti.

İba beraberindeki heyet ile birlikte son olarak Esentepe Taksi Durağı'nı ziyaret ederek çalışanlarla bir araya geldi. Taksicilerin de sorunlarını bildiklerini belirten İba, herkese hitap edecek projelerle yola çıktıklarını aktardı. İba'ya destek için gelen AK Parti İstanbul Milletvekili Seda Gören Bölük de ziyaretlere eşlik etti.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.