Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İba, Miraç kandilini kutladı

Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan adayı Belgin İba, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı. İba, mesajında mübarek gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesi dileklerinde bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 05.02.2024 16:40
Haber Güncellenme Tarihi: 05.02.2024 16:49
Kaynak: Haber Merkezi
İba, Miraç kandilini kutladı

Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan adayı Belgin İba, Miraç Kandilini idrak etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, manevi gecelerin, insanlar arasındaki dostluk, barış ve kardeşliğin gelişmesinde büyük katkısı olduğunu ifade etti.

Miraç gibi kutsal gün ve gecelerin, dua etme, ibadete yönelme, manevi temizlenme bakımından bir fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirten İba, "Kandiller büyüklerimizi aramak, seslerini duymak, hal hatır sormak, kendimizi sorgulamak, iç huzurunu bulmak için vesiledir” dedi

Miraç gecesini anlamlı ve çok iyi değerlendirmek gerektiğini aktaran İba,  bu gece semaya açılan ellerin geri çevrilmeyeceğine ve bu önemli gecede manevi ve kültürel değerlerin bir kere daha hatırlanacağına gönülden inanıyorum” ifadelerine yer verdi.

Edirne halkının ve tüm İslam âleminin Miraç kandilini kutlayan İba, kandilin insanlığa barış, huzur, kardeşlik ve mutluluk getirmesine vesile olmasını diledi.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.