Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

ilçe Milli Eğitim Müdürü Özkan Fidan’ın 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı

ilçemizde 755 ilkokul, 696 ortaokul ve 500 lise olmak üzere toplam 1951 öğrencimiz 14 Haziran 2019 Cuma günü karne alarak 3 aylık yaz tatiline girdi. Ayrıca öğrencilerimiz 437 takdirname ve 369 teşekkür belgesi almaya hak kazandı.

Haber Giriş Tarihi: 18.06.2019 11:04
Haber Güncellenme Tarihi: 18.06.2019 11:04
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
ilçe Milli Eğitim Müdürü Özkan Fidan’ın 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı

Nilay YILMAZ

    ilçemiz Milli Eğitim Müdürü Özkan Fidan 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 2'nci Dönem Sonu ile ilgili olarak gazetemize açıklamada bulundu. 
    Fidan, “Hayatımızda başarıya ulaşabilmek için önce buna inanmak, sonra da hedefimize varana kadar yılmadan çalışmak gerektiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. 
    Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün çizdiği yolda hiçbir zaman durmadan yürümek, tarihi kimliğini ve şahsiyetini kaybetmemek ve en önemlisi varlığımızı sürdürmek, Türkiye Cumhuriyeti Devleti´ni  sonsuza kadar yaşatmak, eğitimdeki başarımıza bağlı.
    Hedefimize ulaşabilmek için kaybedecek tek bir saniyemiz bile yok. Atatürk'ün dediği gibi: “Tek bir şeye ihtiyacımız vardır: Çalışkan olmak!”
    2018 – 2019 eğitim ve öğretim yılını bugün başarı ile tamamlamış bulunuyoruz. Bugün ilçemizde 755 ilkokul, 696 ortaokul ve 500 lise olmak üzere toplam 1951 öğrencimiz karne alıyor. Ayrıca öğrencilerimiz 437 takdirname ve 369 teşekkür belgesi ile ödüllendirilmiştir.  
    Bu eğitim öğretim yılında ve sadece 40 gün önce bir büyüğümüzü, abimizi kaybettik. isterdim ki sevgili Mehmet Vardar müdürümüz de her zaman ki güler yüzüyle yanımızda olsa. Ama Yüce Allah'ın takdirinin üzerine çok fazla söz söylemeye hakkımız yok. Kendisini tekrar rahmet ve saygıyla anıyor, dualarımızın onunla olduğunu belirtmek istiyorum. Ruhun şad olsun Mehmet müdürüm.
Sevgili Öğrenciler;
    Tatiller, dinlenmeyi hak ettiğiniz dönemlerdir. Ancak unutulmamalıdır ki, dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Tatil süresince sizi dinlendirecek ve eğlendirecek, eğlenirken öğretecek birçok oyunlar ve aktiviteler olduğu gibi zayıf olduğunuz konularda kendinizi yetiştirme fırsatını da elde etmiş olacaksınız. En önemlisi kitap okuma alışkanlığını edinmenin yollarını aramalısınız. Çünkü okumak, problemlerin ve sıkıntıların kaynağını kurutur. 
Sayın Veliler; 
    Karne, öğrencilerin okuldaki durum-larını gösteren bir belgeden başka bir şey değildir. Tatlı bir heyecanı yaşayarak daha güzel bir geleceğe biraz daha yaklaştığımız bugün, karnelerin sembolik bir değeri olduğunu asla unutmayalım. 
    Elinde karnesiyle size doğru koşmakta olan çocuk “siz” olsaydınız, kendinizi nasıl karşılardınız? Bugün elinde karne ile size koşan çocuklarınızı kendi çocukluğunuzu kendi öğrenciliğinizi karşılar gibi karşılayın. Asla kıyaslama yapmayın. Kişiliklerini zedeleyici, özgüvenlerini yitirmelerine yol açıcı vurgulamalardan kesinlikle kaçının.
Eğitimdeki Başarının Baş Aktörleri Değerli Meslektaşlarım;
    Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, eğitimin temel kaynağı daima insandır. Bilgi, ancak öğretmenlerin öğrencilerine gösterdiği sevgi ve şefkat ile gerçek anlamına kavuşur. 
    Eğitim öğretim dönemi boyunca göstermiş olduğunuz üstün gayret ve çalışmalarınızdan dolayı her birinizi gönülden kutluyor; elinizden gelenin en iyisini yaptığınıza tüm kalbimle inanıyorum.
    Biliyorum ki, en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın en iyi eğitimi almaları ve gelecek için sağlam adımlar atmış olmaları hepimizin ortak hedefidir. Ulu Önder Atatürk: “Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır”  sözünde bu gerçeği işaret etmektedir. Eğitim camiası olarak, var gücümüzle bu ülkünün gerçekleşmesi için çaba gösteriyoruz. 
    Bu vesile ile Tüm Öğrencilerimize sağlıklı, neşeli bir tatil geçirmelerini diliyorum. Tüm Öğretmen arkadaşlarıma, bir yıl boyunca fedakâr çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor; sağlık, başarı ve mutluluklar dolu günler temenni ediyorum. “dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.