Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

ilçemiz Atatürk Ortaokulu’nda Mezuniyet Töreni Gerçekleşti

ilçemiz Atatürk Ortaokulu'nda 12 Haziran 2019 Çarşamba günü Saat: 10.00'da mezuniyet töreni düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 14.06.2019 17:46
Haber Güncellenme Tarihi: 14.06.2019 17:46
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
ilçemiz Atatürk Ortaokulu’nda Mezuniyet Töreni Gerçekleşti

Sertkan YILMAZ

    Okul bahçesinde yapılan törene, Okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Tören Saygı Duruşu ve istiklal Marşının okunması ile başladı.
    Okul Müdürü Yusuf Fidan yaptığı konuşmasında, “Değerli öğretmenlerimiz, Saygıdeğer velilerimiz ve Sevgili öğrencilerimiz, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı Atatürk Ortaokulu 8. Sınıfa veda törenine hoş geldiniz. 
    Saygıdeğer velilerimiz, sizlerden emanet olarak aldığımız değerli evlatlarımızı: idarecilerim, öğretmenlerim ve tüm çalışma arkadaşlarım ile birlikte özgüveni yüksek, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden bilgili, görgülü, ülkesini ve insanları seven bireyler olarak, sizlere tekrar takdim etmekten dolayı büyük mutluluk ve heyecan duyuyorum…
    Sayın veliler, öğrencilerimize bundan sonraki başta eğitim-öğretim hayatları olmak üzere tüm girişimlerinde ve çalışmalarında başarılar diliyorum. Çocuklarımıza olan desteklerimizin ve güvenin devamını temenni ederim. Değerli öğretmen arkadaşlarım, bir anne ve baba şefkati ile kucaklayıp, erdem ve bilgi ile donattığınız bir nesli daha bugün buradan uğurluyoruz. Onlara gösterdiğiniz rehberlik, şefkat ve ilgi için sizlere ne kadar teşekkür etsem az. Sevgili öğrencilerimiz, okula ilk başladığınız günden bugüne değin, eğitildiniz, bilgi ve erdemle donatıldınız, bugün bir mezuniyet yaşıyorsunuz. Biliniz ki her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır.     Okul günleriniz, okul anılarına dönüşecektir. Sizleri gelecekte başarıyla okulunuzu, bizleri ve ailelerinizi en iyi şekilde temsil edeceğinize olan inancım tamdır.
Sevgili gençler,
    Üç şeyden asla vazgeçmeyiniz. Sağlık, saygı ve sevgi… Bu üç şey size, ailenize ve ülkemize mutluluk getirecektir. Sağlıklı düşünen insan çok çalışacak, saygılı olan kişi başkalarını fark edecek ve sevgi dolu kişi de başta kendi ülkesi olmak üzere tüm insanlığı sevecektir. Hızla değişen bu dünyada değişime ayak uydurmak, muasır medeniyetler seviyesine bizleri taşımak için şarttır. Sizlerden dürüst, çalışkan, sevgi dolu, adil bir insan, değer ve tutumlarınıza bağlı olmanızı arzuluyorum.
    Değerli gençler, ülkemizin umudu ve güvencesi sizlersiniz. Bu gerçeği Ulu Önder Atatürk “Bütün umudum gençliktedir” diyerek ülkeyi ve bütün değerlerini gençlere emanet ederek göstermiştir. inanıyorum ki; sizler de umutları ve güveni boşa çıkarmayacak ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracaksınız. Bilim ve teknolojik gelişmeleri izleyecek, o gelişmeleri öğrenerek milletimizin değerli evlatlarına hizmet olarak sunacaksınız.
    Ülkemizin geleceği siz değerli gençlerimizin bundan sonraki her başarısı gurur kaynağımız olacaktır. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.”dedi.
    Devam eden programda sembolik diplomalar verildi ve mezun olan öğrenciler keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladılar.    
    BatıEkspres gazetesi olarak öğrencilerimize bundan sonraki öğrenim hayatlarında başarılar diliyoruz.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.