Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

ilçemizde 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı

Büyük kurtarıcı Mustafa Kemal Atatürk'ün ilke ve fikirlerinin yaşatıldığı, milli birlik ve beraberliğimizin pekiştirildiği, gençlerimizin eğitim, disiplin, görev anlayışı ve azimlerinin sergilendiği Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ilçemizde coşkuyla kutlandı.

Haber Giriş Tarihi: 21.05.2019 10:34
Haber Güncellenme Tarihi: 21.05.2019 10:34
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
ilçemizde 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı

Nilay YILMAZ

    100.yılını kutladığımız 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kut-lama programı 19 Mayıs 2019 Pazar günü saat 10.00'da Gençlik Hizmetleri Spor ilçe Müdürlüğü tarafından Atatürk büstüne çelenk sunulmasıyla başladı. 
    Çelenk Sunma Törenine müteakiben öğrenciler tarafından taşınan Türk Bayrağı, okulların bayrak ve flamaları, protokol, tüm okul ve kurum müdürleri, öğretmen ve öğrenciler tarafından bando eşliğinde Gençlik Yürüyüşü gerçekleştirildi.
    ilçe stadında Şehit Öğretmen Mehmet Birol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Aile Birliğince kermes gerçekleştirildi.
    ilçe stadyumunda devam eden tören saat 10.30'da Saygı duruşuna müteakip istiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. 
    19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 100. Yılı kutlamaları çerçevesinde ilçe stadyumundaki törene ilçe Kaymakamı Neslihan Kısa, ilçe Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, ilçe Jan. Kom. Vekili Ömer Çıngı, ilçe Emniyet Müdür Vekili Sercan Altınorak,ilçe Milli Eğitim Müdürü Özkan Fidan, Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Raif Bozkuş, Daire Amirleri, il Genel Meclis üyeleri, Siyasi Parti Başkanları ve Yöneticileri, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve halkın katılımı vardı.
    Şehit Öğretmen Mehmet Birol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Gülşah Çakar Gençlik adına konuşmasını  yaptı.
    “Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi” Şehit Öğretmen Mehmet Birol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Mihriban Uğur tarafından okundu ve sonrasında Gençliğin Ata'ya cevabı Şahika Erkurt Anadolu Lisesi öğrencisi Alperen Yıldız yönetiminde tüm öğrencilerin katılımı ile gerçekleşti.
    Gençlik haftası kapsamında yapılan etkinliklerde dereceye girenlere ödüllerinin verilmesinin ardından, Halat çekme yarışmaları gerçekleştirildi ve ödülleri ptotokol tarafından verildi.
    Şahika Erkurt Anadolu Lisesi öğrencisi Karseli Ceylan ‘Bandırma Vapuru’ adlı şiirini okumasının ardından, Okullar arası parkur yarışması yapıldı ve ödülleri verildi.
    Devam eden programda Havsa Belediyesi Halk oyunları ekibi tarafından gösteri yapıldı, Şehit Öğretmen Mehmet Birol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Ömer Faruk Kurşun ‘Sonsuz Koşu’ adlı  şiirini okudu.
    Şehit Öğretmen Mehmet Birol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu jimnastik gösterilerinin ardından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı Gençlik Marşı'nın tüm öğrencilerin katılımıyla söylenmesinin ardından tören sona erdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.