Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İtfaiye Ekipleri Son 3 Ayda 3.485 Olaya Müdahale Etti

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, 31 Mart tarihinden bugüne kadar il genelinde 3 bin 485 olaya müdahale etti.

Haber Giriş Tarihi: 02.07.2024 09:37
Haber Güncellenme Tarihi: 02.07.2024 09:38
Kaynak: Haber Merkezi
İtfaiye Ekipleri Son 3 Ayda 3.485 Olaya Müdahale Etti

Vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak, yangın ve diğer olaylara daha etkili ve güvenli bir şekilde müdahale etmek amacıyla donanımlı personel ve teknik ekipman ile güçlendirilen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, yangın ve doğal afetlerin yanı sıra, tehlikeye düşmüş tüm canlıların canlarını korumak ve kurtarmak için görevini başarıyla sürdürüyor.

Bu kapsamda, itfaiye ekipleri 31 Mart tarihinden bu yana il genelinde 3.485 olaya müdahale etti. Doğal afetlere müdahaleden trafik kazalarından insan kurtarmaya, hayvan kurtarmadan dışarıda kalan vatandaşların kapılarının açılmasına kadar birçok olaya müdahale eden itfaiye ekipleri, vatandaşların can ve mal güvenliği için cansiperane bir şekilde görev yapıyorlar.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nın il genelinde vatandaşların can ve mal güvenliği için 7 gün 24 saat görev başında olduklarını dile getiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, “Tekirdağ il genelinde 324 personel ve 82 araç ile görev yapan, son teknoloji imkân ve donanımlarla güçlendirilen İtfaiye teşkilatımız, yangın, doğal afet, trafik kazası ve diğer olaylara daha etkili ve güvenli bir şekilde müdahale ederken, tehlikeye düşmüş tüm canlıların canlarını korumak ve kurtarmak için görevini başarıyla sürdürüyor. İtfaiye ekiplerimiz son 3 ayda il genelinde toplam 3 bin 485 olaya müdahale ettiler. Bunların 12 tanesi de il dışında yaşanan olaylar. Vatandaşlarımızın ve tüm canlıların canlarını korumak için canla başla çalışan kahraman itfaiyecilerimize görevlerinde başarılar ve kolaylıklar diliyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.