Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Jandarma Sahte Para ve Dolandırıcılara Karşı Uyarıyor

ilçemiz ve köylerinde vatandaşların huzur ve güven içerisin yaşamaları, can ve mal güvenliklerinin en üst seviyelere taşınması, özellikle yakın zamanda çeşitli yöntemler kullanılarak dolandırılmak istenildiği görülmesi üzerine Havsa ilçe Jandarma Komutanlığı vatandaşları uyarmak için özverili bir şekilde çalışmalarına devam ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 02.08.2019 10:53
Haber Güncellenme Tarihi: 02.08.2019 10:53
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
Jandarma Sahte Para ve Dolandırıcılara Karşı Uyarıyor

Nilay YILMAZ

    Suç ve suçlularla mücadelede son derece kararlı olduklarını da gösteren ilçemiz Jandarma Komutanlığı vatandaşlardan dolandırıcılara kanmamalarını ve şüpheli durumlarla karşılaşmaları halinde 112 Acil Çağrı Merkezi'ni aramalarını, şahsen polis ve jandarmaya müracaat etmelerini istiyorlar.
    ilçemiz Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamada; “Yaklaşan kurban bayramı öncesi özellikle köylerimizde, mahallelerimizde yaşlı ve yalnız yaşayan vatandaşlarımız çeşitli yöntemler kullanılarak dolandırılmak istenildiği görülmektedir.
    Kendilerini polis, savcı, gazi ve gazi derneği başkanı olarak tanıtan manevi duygularımızı hedef alan dolandırıcılar sizlerden bir şeyler isterler ise buna sakın itibar etmeyin. Kamu personelinin herhangi bir yolla para talep etmeyeceği hakkında yapılan tüm uyarılara rağmen yaşanan dolandırıcılık olaylarını önlemek maksadıyla; yardım  veya herhangi bir gerekçe ile para talebinde bulunan şahıslar tarafından aranılması halinde polis ve jandarma aranarak bilgi verilmesi, suçun önlenmesi ve suçluların yakalanması hususunda kolaylık sağlayacaktır.  
    Sizler veya komşularınız bu tür olaylarla karşılaştıklarında mutlaka güvenlik güçlerine haber veriniz. 
    Yaklaşan kurban bayramı öncesinde de özellikle vatandaşlarımızın hayvan hırsızlıklarına ve dolandırıcılarına karşı dikkatli olunması ve gerekli emniyet tedbirleri almaları, hayvanların mera ve diğer yerlerde başıboş bırakmamaları,satış esnasında alınan paraların sahte olup olmadığına dikkat edilmesi konusunda uyarıyoruz. 
    Bizler güvenlik güçleri olarak önleyici faaliyetlerimizi 7 gün 24 saat yapmaktayız. 
    Vatandaşlarımız bu tür olaylarla kar-şılaştıklarında hiç vakit kaybetmeden 112 acil çağrı merkezini arasınlar.”dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.