Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kadınların Ürettiği Giysiler Görücüye Çıktı

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından kadınlara yönelik açılan meslek edindirme kurslarından Giyim ve Üretim Teknolojileri Kursu öğrencileri, öğrendiklerini ve kurs boyunca ürettiklerini yıl sonu sergisinde görücüye çıkardılar.

Haber Giriş Tarihi: 04.06.2024 15:35
Haber Güncellenme Tarihi: 04.06.2024 15:36
Kaynak: İHA
Kadınların Ürettiği Giysiler Görücüye Çıktı

Süleymanpaşa Belediyesi ve Süleymanpaşa Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile yetişkinlere yönelik düzenlenen Meslek Edindirme ve Kişisel Gelişim Kursları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi Çiftlikönü Mahalle Konağı’nda devam eden Giyim ve Üretim Teknolojileri Kursu, yıl sonu sergisi ile sona erdi. Sergide kursiyer kadınların bir yıl boyunca öğrendiklerini uygulayarak ürettikleri giysiler tanıtıldı. Halihazırda Süleymanpaşa Belediyesi Giyim ve Üretim Teknolojileri Kursunda 80 kursiyer kadın eğitim alarak yeni bir meslek öğreniyor.
Serginin açılış törenine Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Emin Benan Utku katılarak açılış kurdelesini kesti. Utku, açılışta yaptığı konuşmada kursiyerleri ve eğitmenleri tebrik ederek yeni hayatlarında başarılar diledi. Konuşmaların ardından Utku ve Zeray, kursiyerlerle birlikte sergiyi gezerek öğrencilerin çalışmalarını incelediler.

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.