Hava Durumu

KASIM AYI MECLİS TOPLANTILARI TAMAMLANDI

Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Kasım ayı Meclis toplantıları Belediye Başkan Vekili Cengiz Memiş Başkanlığı’nda gerçekleştirilirken, Meclis gündeminde olan iki konu görüşülerek karara bağlandı.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2023 13:34
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2023 13:34
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
KASIM AYI MECLİS TOPLANTILARI TAMAMLANDI

Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Kasım ayı Meclis toplantısının ilk oturumu Belediye Başkan Vekili Cengiz Memiş Başkanlığı’nda gerçekleştirilirken, Meclis toplantısı açılışında konuşan CHP Grup Başkanı Nedim Yılancı, AK Parti Grup Başkanı Sait Yazı, MHP Grup Başkanı Habip Çelik ve İYİ Parti Grup Başkanı Mehmet Kar söz alarak Cumhuriyetimizin 100. Yılı’nı kutladılar ve İsrail’in Filistin’de yaptığı soykırımı kınayarak, lanetlediler.

GÜNDEM MADDELERİ KOMİSYONLARA GÖNDERİLDİ

Konuşmaların ardından ilk olarak Mali Hizmetler Müdürlüğü’ nün 26.10.2023 gün ve 74858 sayılı 2024 yılı gelir tarifesi konulu yazıları görüşülerek incelenmek üzere Tarife Komisyonu’na gönderildi. Ardından Meclis gündeminin ikinci maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 26.10.2023 gün ve 74868 sayılı Belediye hisselerinin satışı konulu yazısı görüşülerek 27 adet Belediye hissesinin satışı incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi. Daha sonar gündeme sonradan ilave edilen 29 adet Belediye hissesinin satışı incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na, Pınarça Dere kenarındaki parka Mete Demir Şengöz isminin verilmesi de incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi. Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından Meclis toplantısına 30 dakika ara verildi.

ARANIN ARDINDAN İKİNCİ OTURUM YAPILDI

Verilen aranın ardından komisyon raporları görüşülerek, karara bağlandı. İlk olarak Mali Hizmetler Müdürlüğü’ nün 26.10.2023 gün ve 74858 sayılı 2024 yılı gelir tarifesi konulu yazısı görüşülerek, Tarife Komisyonu görüşü doğrultusunda 2023 yılı tarifelerinde yüzde 60 artış yapılması oy çokluğu ile kabul edildikten sonra gündemin ikinci ve üçüncü maddelerinde yer alan 56 adet Belediye hissesinin satışı görüşülerek 50 tanesinin satışı oy birliği ile 6 tanesinin satışı ise oy çokluğu ile kabul edildi.

KOMİSYON ÇALIŞMALARA DEVAM EDECEK

MHP Meclis Üyesi Habip Çelik tarafından verilen Pınarça Deresi kenarında bulunan parka geçtiğimiz yaz aylarında elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden Mete Demir Şengöz’ün isminin verilmesi talebi ise İmar ve Bayındırlık Komisyonu görüşü doğrultusunda Komisyon çalışmalarının devam edilmesine oy birliği ile karar verildi. Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Kasım ayı meclis toplantıları tamamlandı.

HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.