Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Keşan Belediyesi, Dünya Sokak Hayvanları Günü’nü kutladı

Keşan Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü tarafından, 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü nedeniyle açıklamada bulunuldu.

Haber Giriş Tarihi: 03.04.2024 11:16
Haber Güncellenme Tarihi: 03.04.2024 11:16
Kaynak: Haber Merkezi
Keşan Belediyesi, Dünya Sokak Hayvanları Günü’nü kutladı

Keşan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nce yapılan açıklamada; sokak sayvanları konusunda bilinci artırmak ve farkındalık yaratmak amacıyla 4 Nisan’ın tüm dünyada “Sokak Hayvanları Günü” olarak kutlandığı ifade edildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Sokaktaki canlarımız bizlere emanet, onları kaderine terk etmemek, bir gün değil her gün onları önemsemek bizim en kıymetli görevimiz. Bir canlıya karşı uygulanan şiddetin son bulduğu bir dünya umuduyla; 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü kutlu olsun. Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğü; 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Uygulama Yönetmeliğine esaslarına göre çalışmalarını sürdürmektedir. Müdürlüğümüz; sahipsiz sokak hayvanlarının kontrolsüz üremelerini önlemek, tedavi etmek, kuduz hastalığına karşı aşılama ve koruyucu hekimlik yapmaktadır. Yaz, kış zorlu koşullarda yaşam mücadelesi veren can dostlarımız için elimizden geleni yapmaktayız. Onlar için bir kap mama ve bir kap su vererek beslenmelerine kolaylaştırabiliriz. Hayvan dostu belediye olarak; sadece 4 Nisan değil her gün onların hizmetindeyiz.”

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.