Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Keşan’da Nalbur Çarşı açıldı

Keşan’da Kazım Karabekir Caddesi ve Güven Sokak üzerinde yapılan düzenlemelerin ardından Nalbur Çarşı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 28.02.2024 18:42
Haber Güncellenme Tarihi: 28.02.2024 18:44
Kaynak: Haber Merkezi
Keşan’da Nalbur Çarşı açıldı

Keşan Belediyesi tarafından Kazım Karabekir Caddesi ve Güven Sokak üzerinde yapılan düzenlemelerin ardından Nalbur Çarşı’nın açılış töreni gerçekleştirildi.

Bugün saat 15.00 sıralarında başlayan açılışa; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Edirne İl Başkanvekili Aydoğan Akıncı, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Edirne İl Başkanı Emre Tokluoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP İlçe Başkanı Adnan İnan, Keşan Belediyesi Meclisi Üyeleri, siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

“HER ŞEYE RAĞMEN DESTAN YAZDIK”

Açılış töreninde konuşan Helvacıoğlu, hem şehrin ihtiyaçlarını, hem de yılların beklentilerini karşılayacak çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirterek; “2019’da göreve geldik ve Keşan 10 yıl gerideydi. 5 sene sonra çok daha iyi yerlere geleceğiz. Bu çalışmaları gerçekleştirirken marka şehir vizyonu ile hareket ediyor, kent estetiği ve kimliği ile ilgili planlı çalışmalar yürütüyoruz. Keşan’da son dönemde, çarşı kültürüne yönelik yeni bir aşamaya geçtik. İşte bugün bunlardan birine daha hep birlikte şahit oluyoruz. Ne mutlu bize ki; esnafımızla el ele şehrimize muhteşem bir değer daha kazandırdık. Eskiden buradan dakikada 10 kişi geçiyorsa, şimdi 50 kişi geçecek. Altyapısıyla, üstyapısıyla, hem modern hem de tarihi dokusuna uygun olarak çarşımızı tamamladık. Nalbur Çarşı’mız hem Keşan’ımıza hem de esnafımıza yeni bir soluk getirdi. Unutulmaya yüz tutmuş ama büyük hatıralarla dolu çarşımızı tekrar canlandırdık. 30 yıldır bu caddede taş, kaldırım bile değişmemişti. Keşan’ın en güzel, en vizyoner, en modern çarşısını hayata geçirdik. Bunları yaparken 5 yıl geride kaldı. Bu 5 yılın 2 yılında pandemi ile yaşadık. Doğrusu 3 yıldır başkanlık yapıyorum.3 yılın içinde de deprem yaşadık. Tüm bunlara rağmen her zaman bize destek olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve tüm bakamlarımıza teşekkür ediyorum. Teşkilatlarımızla canla başla çalıştık. Her şeye rağmen destan yazdık. Altyapıyı yapmaya başladık. 15 yıl geçmiş ve Keşan değer kaybetmiş.” dedi.

“KEŞAN’IN VE KEŞANLININ MUTLULUĞUNDAN BAŞKA HİÇBİR DERDİMİZ YOK”

Artı Çarşı, Kunduracılar Çarşısı ve son olarak Nalbur Çarşı ile çarşı kültürünü ortaya koyduklarını ifade eden Helvacıoğlu; “Esnafımız ile birlikte daha güzel ve yaşanabilir ortamlar oluşturmak için buradayız. Tabi bunu yaparken de birinci önceliğimiz esnafımızın memnuniyeti. 5 sene sonra Keşan’ımızı tanıyamayacağız. Bir 5 sene daha görev yapmamız halinde hız kesmeyeceğiz. İddialıyız. Bizim önceliğimiz hizmet. Cumhurbaşkanımız ve Devlet Bahçeliği büyüğümüzden öğrendiğimiz siyasi kültür önce hizmet anlayışıdır. Son günlerde moda ‘Kapıları açacağız’ söylemi. Biz kapıları hiç kapamadık. 5 yıldır en erken ben kalktım, en geç ben yattım. En çok ayakkabı aldım, makam koltuğuna 60 ayda 60 kez oturmadım. Ne yaptığımızı da ne yapacağımızı biliyoruz. Bizim önceliğimiz hizmettir. Esnafımızla el ele caddelerimizi ve çarşılarımızı yenilemeye devam edeceğiz. Keşan’a yakışır güzellikler ortaya koymaktan vazgeçmeyeceğiz. Şehrimizin ruhuna uygun titiz çalışmaları, siyaset gündemlerinin arkasına koymayacağız. Bizi gelecek 5 yıla taşıyacak adımlara ara vermeden devam edeceğimizin altını kalın kalın çiziyorum. Göreve başladığımız gün nasıl bir heyecan içerisindeysek bugün ve yarında aynı heyecan ile Keşan’a, esnafımıza ve Keşanlılara hizmeti sürdüreceğiz. Keşan’ın ve Keşanlının mutluluğundan başka hiç bir derdimiz yok. Çünkü sevdamızın adı Keşan’dır. Bu düşüncelerle; Nalbur Çarşımızın, başta esnafımıza ve Keşan’da yaşayan tüm hemşerilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Esnafımıza bol ve bereketli kazançlar diliyorum. Keşan’a yakışır bir çarşı yaptık. Sokakta ‘Enerjini düşürme, Ankara’nın desteğini almaya devam edeceksin, başkan sakın bırakma, 15 yıldır yapılanları gördük’ diyorlar. Sokak artık ceketimi koysam kazanırım devri yok diyor. Keşan’ın değerini arttırmak için birlikte olacağız. Keşan ittifakı olarak beraberiz” dedi. Helvacıoğlu’nun konuşmasının ardından açılış kurdelesi kesildi.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.