Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Keşan’ın en büyük temalı parkı Macera Parkı açıldı

“Keşan ve İvaylovgrad Belediyesi Lambuh köyünde turizm ve rekreasyon bölgeleri oluşturarak doğal, kültürel ve turistik alanlara erişim koşullarının iyileştirilmesi” adlı AB projesi kapsamında Keşan Belediyesi tarafından Yeni Mahalle’de yapılan “Macera Parkı” düzenlenen törenle açıldı.

Haber Giriş Tarihi: 11.03.2024 16:57
Haber Güncellenme Tarihi: 11.03.2024 16:58
Kaynak: Haber Merkezi
Keşan’ın en büyük temalı parkı Macera Parkı açıldı

Avrupa Birliği projesi kapsamında Yeni Mahalle’de yapılan “Macera Parkı” için 10 Mart 2024 Pazar günü düzenlenen açılışa Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, Keşan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Ali Caner Serbes, siyasi partilerin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

“KEŞAN’IMIZA KAZANDIRDIĞIMIZ ESERLERİMİZE HEP YENİLERİNİ EKLEDİK”

Törende konuşan Helvacıoğlu, Keşan’a harika bir park daha kazandırdıklarını belirterek, “Türkiye ve Bulgaristan İPA Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında Ivaylovgrad ve Keşan Belediyemiz işbirliği ile projelendiren macera parkımızı tamamladık. 16 bin metrekarelik alanda; her köşesinde adrenalin ve aksiyonun yaşanacağı, ayrı bir heyecan verici aktivitenin yer aldığı 500 metre yürüyüş parkurunun yanı sıra basketbol, kaykay sahaları, oyun grupları ve sosyal alanların da bulunacağı macera parkımız sadece yeni mahalleye değil tüm Keşan’ımıza hizmet edecek. Bölgede bir ilk olan Macera Parkı’mızda çocuklarımız ve ailelerimiz için her şeyin en iyisini düşündük. Macera Parkı’mızı çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin enerjilerini atabileceği, stresten uzaklaşabileceği, adrenalin tutkunlarının severek ve eğlenerek kullanabileceği nitelikte tasarladık. Biz Keşan’da yaşayan vatandaşlarımızın ve evlatlarımızın gönlünde; hizmetimizle çalışkanlığımızla, eserlerimizle var olduğumuzu bugün bir kez daha gördük. Keşan’ımıza kazandırdığımız eserlerimize hep yenilerini ekledik. Keşan’ımızı hep daha ileri götürmek için hep birlikte gönül gönüle, omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz. Nice hizmetlerde buluşmak dileğiyle, katılımlarınız için teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

Mustafa Helvacıoğlu’nun ardından açılış kurdelesi kesildi. 

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.