Hava Durumu

KONSERVATUVAR SEÇMELERİNE YOĞUN İLGİ

Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarında 2023-2024 eğitim-öğretim yılında gerçekleştirilecek piyano, keman, yan flüt, klarnet ve viyolonsel kurslarının seçmeleri yoğun bir ilgiyle tamamlandı.

Haber Giriş Tarihi: 18.09.2023 13:21
Haber Güncellenme Tarihi: 18.09.2023 13:21
https://batiekspres.com/
KONSERVATUVAR SEÇMELERİNE YOĞUN İLGİ

Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı Edirne’nin çocuklarına hizmet etmeye devam ediyor. Tiyatrodan müziğe birçok dalda ücretsiz eğitim imkânı sunan Belediye Konservatuvarının 2023-2024 eğitim-öğretim yılı piyano, keman, yan flüt, klarnet ve viyolonsel kursları da yoğun talep gördü.

Yeni dönem seçmeleri yapılan piyano, keman, yan flüt, klarnet ve viyolonsel kursları için ön kayıt yaptıran yaklaşık 300 çocuk, 16-17 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen yetenek sınavına katıldı. Büyük heyecan yaşayan çocuklar, yeteneklerini sergilemek için sabırsızlandı.

Yetenek Sınavında, alanlarında uzman olan eğitmenler, çocukların beden yapısı, ses, diksiyon ve kulak yapısı gibi özelliklerine baktı. Yetenek Sınavını geçen 125 öğrenci, seçtikleri enstrümanlarda bir yıl boyunca ücretsiz olarak eğitim görecek.

Kurslara katılmaya hak kazanan öğrencilerin isimleri, www.edirne.bel.tr adresinden ve Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarının resmi instagram hesabında duyurulacak. Duyurunun ardından yetenek Sınavını geçen 125 öğrenci, Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarında kesin kayıt işlemlerini yaptırabilecek.

HABER MERKEZİ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.