Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Koruyucu Aileler ve Çocuklar Piknikte Gönüllerince Eğlendi

Tekirdağ Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruyucu aileler ve bakımlarını üstlendikleri çocuklara yönelik olarak organize edilen, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Süleymanpaşa Belediyesi’nin de katkı verdiği piknik etkinliği Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kent Ormanı’nda geniş çaplı katılımla gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 27.06.2024 09:40
Haber Güncellenme Tarihi: 27.06.2024 09:41
Kaynak: Haber Merkezi
Koruyucu Aileler ve Çocuklar Piknikte Gönüllerince Eğlendi

Etkinlikte çocuklar ve aileler için yüz boyama etkinliği, palyaço gösterimi, eğlenceli oyunlar ve çeşitli aktiviteler gerçekleştirildi. Etkinliğe katılan çocuklar ve aileleri aktivitelerle keyiflerince eğlenme ve hoşça vakit geçirme fırsatı buldular.

Etkinliğe katılan ve çocuklarla yakından ilgilenen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Murat Yazıcı burada yaptığı konuşmada, koruyucu aile kavramının son derece önemli olduğunu dile getirerek, “Çocukların sağlıklı gelişebilmeleri için kendilerini koruyacak, sevecek, destekleyecek, güven sağlayacak, sosyal ve maddi ihtiyaçlarını karşılayabilecek sıcak bir aile ortamına ihtiyaçları vardır. Koruyucu aileler, çocukların ihtiyaçlarını giderip kendileri ile birlikte hayata tutunmalarını, kendilerini yalnız hissetmemelerini sağlamaktalar. Bu anlamda kutsal bir görev ifa ediyorlar. Yüreklerindeki sevgi ve merhametle hareket ederek kan bağı değil can bağı ile çocuklarımıza kol kanat geren koruyucu ailelerimize minnettarız. Tüm ailelerimize ve çocuklarımıza sağlıklı, mutlu ve huzurlu uzun ömürler diliyorum” dedi.

Etkinliğe katılan Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler ve Tekirdağ Aile ve Sosyal Hizmetler il Müdürü Hüseyin Özdemir de bir konuşma yaparak koruyucu aile kavramının önemine vurgu yaptılar ve bu doğrultuda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.