Hava Durumu

KÖYDE CUMHURİYET COŞKUSU

Eskikadın Köyü, Cumhuriyetin 100’üncü yılını kutlamaya coşkuyla hazırlandı. Trakya Üniversitesi’nden de kutlamalar için destek alan köy halkı, yağmurun başlamasıyla kutlamaları erken bitirdi.

Haber Giriş Tarihi: 04.11.2023 18:25
Haber Güncellenme Tarihi: 04.11.2023 18:25
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
KÖYDE CUMHURİYET COŞKUSU

Edirne merkeze bağlı Eskikadın köyü, Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamalarına özel olarak hazırlandı. Bu hazırlıklar kapsamında Köy Muhtarı Şevket Akkurt, kutlamalar için Trakya Üniversitesi’yle irtibata geçti. Trakya Üniversitesi Bisiklet Kulübü de Edirne merkezdeki bisiklet kulüplerini organize ederek Edirne merkezde Atatürk heykeli önünden 100 bisiklet ile köydeki kutlamalara gitmek için pedal çevirdiler. Bisikletçiler köydeki kutlama alanına vardıklarında büyük Türk Bayrağıyla köyde tur attılar.

ÇUVAL YARIŞI YAPTILAR, KAŞIKLA YUMURTA TAŞIDILAR

Köydeki kutlama alanında yapılan etkinliklerde ise köy halkı yaş ayırt etmeksizin çuval yarışı yaptılar ve kaşıkla ağızlarında yumurta taşıma yarışı yaptılar. Çocuklardan yaşlılara kadar birçok kişinin yarışlara katıldığını gören alandaki bisikletçiler de çuval yarışı yaptı. Cumhuriyet coşkusunun doyasıya yaşandığı eğlencelerin ise yağmur ve fırtınanın başlaması erken bitmesine sebep oldu. Aniden yağmurun başlamasıyla kutlamaya katılanlar hızlıca alandan ayrıldılar.

ŞENER ŞENTÜRK

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.