Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Küçük teknelerin tuttuğu balıklar tezgahlarda

Tekirdağ'da küçük teknelerin tuttuğu balıklar tezgahları süslüyor

Haber Giriş Tarihi: 27.04.2024 15:57
Haber Güncellenme Tarihi: 27.04.2024 15:57
Kaynak: AA
Küçük teknelerin tuttuğu balıklar tezgahlarda

Av sezonunun 15 Nisan'da büyük tekneler için sona ermesinin ardından, Tekirdağ'da tezgahları küçük teknelerle avlanan balıklar süslüyor.

Sezonun bitmesinin ardından büyük teknelerde bakım ve onarım çalışmaları başladı. Yasağın dışında kalan küçük tekneler ise Marmara Denizi'ne taze balık için açılmaya devam ediyor. Kentte, tezgahların balık ihtiyacını küçük tekneler karşılıyor.

12 METRE ALTI TEKNELER AVLANIYOR

Tekirdağ Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, 12 metrenin altındaki balıkçı teknelerinin denize ağ atmaya devam ettiğini söyledi.

Kentte küçük tekne balıkçılarının avcılığı sürdürdüğünü ifade eden Pehlivanoğlu, "Büyük tekneler limanda bakım çalışması yapıyor. Küçük tekne balıkçıları denizde nasiplerini aramaya devam ediyor. Şu anda sardalya, istavrit ve lüfer tutarak faaliyetlerine devam ediyorlar. Gelecek sezon içinde güzel balık olacak gibi duruyor" dedi.

“TEZGAHTA TAZE BALIK OLACAK”

Balıkçı Hasan Erol da tezgahta her zaman taze balık olduğunu dile getirdi. Vatandaşların yasak olunca hiç balık olmayacak diye düşünmesinin yanlış olduğunu aktaran Erol, "Küçük tekneler denize açılmaya devam ediyor. Olta balıkçıları avlanıyor. Yaz boyunca da tezgahlarda taze balık olmaya devam edecek" diye konuştu.

Kaynak: AA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.