Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Lalapaşa Belediye Başkanı Geldi mazbatasını aldı

Edirne’nin Lalapaşa ilçesinde CHP’den Belediye Başkanı seçilen Zafer Sezgin Geldi, belediye meclisi üyeleri ve il genel meclisi üyeleri ile birlikte mazbatasını aldı. Geldi, mazbata töreninde; “Görevimizi adaletli, demokratik bir şekilde sürdüreceğime eminim” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 03.04.2024 14:38
Haber Güncellenme Tarihi: 03.04.2024 14:42
Kaynak: UĞUR AKAGÜNDÜZ
Lalapaşa Belediye Başkanı Geldi mazbatasını aldı

Türkiye’de 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin ardından Edirne’nin Lalapaşa ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Belediye Başkanlığı’na seçilen Zafer Sezgin Geldi için mazbata töreni düzenlendi.

Edirne Adliyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen törene Lalapaşa Belediye Başkanı Zafer Sezgin Geldi, Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Sevil Cellek, Lalapaşa İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Gilda Çalışkan, Lalapaşa Belediye Meclisi Üyeleri, İl Genel Meclisi Lalapaşa Üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Tören öncesi İlçe Seçim Kurulu Başkanı Cellek’i makamında ziyaret eden Belediye Başkanı Geldi, Cellek’e çiçek takdim ederek teşekkür etti. Cellek de Geldi’ye ziyaretinden dolayı teşekkür ederken; görevinde başarılar diledi.

“GELDİ’Yİ TEBRİK EDİYORUM”

Ziyaretin ardından düzenlenen mazbata töreninde konuşan Cellek, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için 1 Ocak itibariyle hazırlıklara başladıklarını söyleyerek; “3 aylık süre içerisinde özverili bir şekilde Ocak ayı içinde seçmenlerin kayıtlarına başladık. Şubat ayı, adaylarımızın bizlere müracaatları, değerlendirmelerle geçti ve Mart ayında da propaganda sürecimiz ve en son da 31 Mart itibariyle seçimin sonucunu belirlemek üzere seçmenlerimiz oylarını kullanmak için sandıklarına gittiler. Pazar günü gerçekleştirilen seçimler sonucunda Lalapaşa ilçemizde aday gösterilen CHP Belediye Başkan adayımız Sayın Zafer Sezgin Geldi, belediye başkanı olarak seçilmiş bulunmaktadır. Kendisini tebrik ediyorum. Burada şu anda ekibiyle birlikte yer alıyor. Belediye Meclisi Üyeliklerine seçilenleri de ayrıca tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

“LALAPAŞA HALKIMA SONSUZ TEŞEKKÜRLER”

Cellek’in konuşmasının ardından Lalapaşa İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hâkim Gilda Çalışkan, Belediye Başkanı Geldi’ye mazbatasını takdim etti. Geldi, mazbatasını teslim almasının ardından yaptığı konuşmada, Lalapaşa halkına teşekkür ederek; “31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel yönetimler seçimlerinde Lalapaşa halkının teveccühü ile belediye başkanı seçildim. Görevimizi adaletli, demokratik bir şekilde sürdüreceğime eminim. Bu konuda bana güvenen Lalapaşa halkıma sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

ADLİYE ÖNÜNDE HATIRA FOTOĞRAFI

Geldi’nin konuşmasının ardından törende Belediye Meclisi Üyeleri ve İl Genel Meclisi Üyelerine de mazbataları takdim edildi. Törenin ardından Geldi ve ekibi, Edirne Adliyesi önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

UĞUR AKAGÜNDÜZ

Kaynak: UĞUR AKAGÜNDÜZ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.