Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Lisanslı Depoculuk ilçemizde Törenle Hizmete Girdi

ilçemizde yapımı tamamlanan, ESLiDAŞ Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk San.ve Tic.A.Ş.'ye ait tesis 24 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 10.00 da törenle açıldı.

Haber Giriş Tarihi: 25.06.2019 09:55
Haber Güncellenme Tarihi: 25.06.2019 09:55
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
Lisanslı Depoculuk ilçemizde Törenle Hizmete Girdi

Nilay YILMAZ

    Açılış törenine ilçemiz Kaymakamı Neslihan Kısa, ilçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan, ilçemiz Jan. Kom. Vekili Ömer Çıngı, ilçemiz Emniyet Müdür Vekili Sercan Altınorak, Edirne il Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt,Edirne iş Adamları Derneği Başkanı ismet Açıkgöz,Edirne Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fedai Canım, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, daire amirleri,  esnaflar, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
    Tören Saygı Duruşu ve istiklal Marşının okunması ile başladı.
    ilçemiz Kaymakamı Neslihan Kısa yaptığı konuşmasında; “Öncelikle hepiniz hoşgeldiniz. Bugün burada ilçemiz için önemli bir tesisin açılışını yapacağız.Çiftçilerimiz ürünlerin ekiminden hasadına kadar çok çaba sarfetmektedirler. Ancak hasadın aynı anda yapılması vesilesiyle ürünlerin arzının yüksekliğinden dolayı fiyatlarının düşmesi gibi bir sorunla karşılaşmaktadırlar.  Ama bugün burada açacak olacağımız bu depolama alanı üreticilerimiz için bir alternatif oluşturmakta ve onların burada ürünlerini depolayabilmeleri ürünlerin fiyatının da kendileri için en uygun olduğu anda onu satabilmelerine imkan tanıyacaktır. Ben hepinize katılımlarınızdan ötürü teşekkür ediyorum. Bu hizmeti ilçemize kazandırılmasından dolayı sizlerin huzurunda Seçkin Öztürk beyefendi'ye teşekkürlerimi sunuyorum. inşallah bu hizmetimiz ilçemiz için hayırlı uğurlu olur. Çok sağolun.”dedi.
    ilçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan konuşmasında; “Sayın Kaymakamım, Sayın il Tarım Müdürüm, Sayın Ticaret Odası Başkanım, Sayın il Genel Meclis Başkanım, Sayın Borsa Meclis Başkanımız,  Değerli protokol üyeleri, Değerli çiftçilerimiz, Sevgili Havsalı'lar hepiniz bugün burada Lisanslı Depoculuk alanında yaptığımız yatırımın sonuçlarını görmektesiniz. Seçkin Bey ilçemizin önde gelen sanayicilerinden ,sağolsun Edirne'de ilklerde olan Havsa Lisanslı Depoculuğu'nu Havsa'mıza kazandırdı. Hepimiz burada hemen hemen çiftçi çocuğuyuz. Çiftçi ailesiyiz. Bende bir çiftçi çocuğuyum. Çiftçiliğin ne kadar zor zahmetli olduğunu çok iyi bilirim. Ürünün yetiştirilmesi, üretilmesi ayrı bir sorun .Maliyetlerin yüksek olması ayrı bir sorun. Finansmanı ayrı bir sorun ve en sonunda fiyatlanması ayrı bir sorun.  Lisanslı Depoculuk maliyet alanı dışındaki finansman ve fiyat alanlarında önemli bir destek önemli bir çıkış kapısı olacak inşallah. Şuan bunun ne kadar önemli bir hizmet olduğunun bence farkında değiliz. Önümüzdeki 5 sene 10 sene içinde göreceğiz ki Lisanslı Depoculuk çiftçiliğin tarımın geleceğini oluşturuyor. Neden? Çünkü fiyat istikrarını sağlayacak.Ürettiğimiz ürünün üretilmesi kadar bunun satılması da çok önemli , fiyatlanması da çok önemli. Bizler çiftçiler olarak fiyat konusunda her sene ayrı bir sıkıntıya giriyoruz. Belli bir fiyat açıklanıyor devlet tarafından fakat bu fiyatı korumakta çoğu zaman zorlanıyoruz ve ürettiğimiz üründen gerekli karı  yapamıyoruz. işte bu Lisanslı Depoculuk önce bize fiyat istikrarı sağlayacak. Dış müdahalelerden bizleri koruyacak ve bir diğer açıdanda finansman konusunda bize vereceği ürün belgesi ile bankalardan yarın öbür gün uygun faizli kredi almasını, çiftçimizin kredilendirilmesini sağlayacak. Bu önemli hizmeti ilçemize kazandıran Seçkin Bey'e bir kez daha teşekkür ediyorum. Halkımıza, çiftçimize, sanayicimize, üreticimize hepimize hayırlı olmasını diliyorum.  inşallah depoyu büyüterek yarın öbür gün hizmet alanında geliştireceğiz.  Hep birlikte Havsa'mızı büyüteceğiz.Hepinize teşekkür ediyorum.”dedi.
    Misafirlerin açılış kurdelesini kesmesi ile devam eden tören ESLiDAŞ Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk San.ve Tic.A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Öztürk tarafından depoya ilk buğdayı getiren Hasköy Köyü çiftçilerinden Tevfik Topal'a hediyesinin verilmesi ile sona erdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.