Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Meclis başkanı yarın belli olacak

Edirne İl Genel Meclisi, seçimlerin ardından yarın ilk toplantısını gerçekleştirecek. Meclis Başkanı, katip üyeler ve grup başkanvekillerinin belirleneceği toplantıda, Meclis Başkanlığı’na CHP’den 2 ismin aday olması bekleniyor.

Haber Giriş Tarihi: 18.04.2024 20:06
Haber Güncellenme Tarihi: 18.04.2024 20:06
Kaynak: UĞUR AKAGÜNDÜZ
Meclis başkanı yarın belli olacak

Edirne’de 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) üyelerinden oluşan İl Genel Meclisi, yeni üyeleri ile yarın ilk toplantısını gerçekleştirecek.

Nisan ayı toplantılarının başlayacağı ilk toplantıda İl Genel Meclisi Başkanlığı ve kâtip üyelikler için seçimler yapılacak. Toplantıda ayrıca CHP ve AK Parti Gruplarının da Grup Başkanvekilleri belirlenecek.

GEGEOĞLU VE ÖZKÖSE’NİN ADAY OLMASI BEKLENİYOR

Edinilen bilgiye göre; İl Genel Meclisi Başkanlığı için CHP Edirne Merkez İl Genel Meclisi Üyeleri Çiğdem Gegeoğlu ve Kutay Özköse aday olacak. Gerçekleştirilecek seçimlerin ardından Gegeoğlu veya Özköse’den birinin İl Genel Meclisi Başkanlığı görevine seçilmesi bekleniyor.

CHP’NİN 21 ÜYESİ BULUNUYOR

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin ardından İl Genel Meclisi’nin 28 üyesinden 21’i CHP, 7’si ise AK Parti’den oluşmuştu. CHP’li Üyeler arasında Kutay Özköse, Cengiz Posta, Çiğdem Gegeoğlu, İsmail Keskin, Sezgin Gündoğdu, Vedat Koyuncu, Alattin Öztürk, Mehmet Güneş Yılmaz, Mustafa Üstün, Ahmet Sarıgül, Ata Tülü, İsmail Aliş, Cevdet Kurt, Şenol Kılıç, Salih Akar, Serdar Çığla, Tunay Aslan, Halil Akdağ, İrfan Yiğitoğlu, Remzi Subaş ve Niyazi Yoldaş bulunuyor.

AK PARTİ’NİN ÜYE SAYISI 7

AK Partili Üyeler ise Mustafa Çınarkök, Nergiz İnce, Taner Altın, Mutlu Kırman, Hakan İlkdoğmuş, Serdar Özvatan ve İbrahim Dalkıran’dan oluşuyor. UĞUR AKAGÜNDÜZ

Kaynak: UĞUR AKAGÜNDÜZ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.