Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Meler’e saldırıyı dernek olarak kınıyoruz”

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Edirne Şube Başkanı Yalçın Biçer, dün oynanan MKE Ankaragücü ve Çaykur Rizespor maçı sonrası FİFA Hakemi Halil Umut Meler’e yapılan saldırıyı dernek olarak kınadıklarını belirtti.

Haber Giriş Tarihi: 12.12.2023 13:24
Haber Güncellenme Tarihi: 12.12.2023 13:40
Kaynak: MERT ERİŞKİN
“Meler’e saldırıyı dernek olarak kınıyoruz”

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Edirne Şube Başkanı Yalçın Biçer, Sporda Şiddet Yasasının herkese eşit bir şekilde uygulanması gerektiğini vurguladı. Biçer, genel merkez ve diğer hakemlerin hukuksal mücadelesini vereceklerini söyledi.

“SADECE MELER’E DEĞİL, BÜTÜN HAKEMLERE YAPILDI”

 Yapılan saldırının bütün hakem camiasına yapıldığını belirten Biçer, “11 Aralık Pazartesi akşamı Ankara Eryaman Stadı'nda hakem camiamızın gözbebeği FIFA Hakemimiz Halil Umut Meler'e karşı yapılan şiddete tüm Türkiye gibi bizler de şahit olduk. Bu hadiseyi gerçekleştirenlerin futbolun içinde sözde futbol adamı olarak yer alması bizleri derinden yaralamıştır. Futbolu yönetenlerin ve Türk adaletinin bu elim hadise karşısında gereken bütün ağır cezai işlemleri yapacağına inanıyoruz, inanmak istiyoruz. Geldiğimiz noktada, artık sözün bittiği yerdeyiz. Türk Futbolu adına kapkara bir iz bırakan bu gecenin takipçisi olacağız. Bütün kamuoyunun ortak olarak tepki gösterip, lanetlemesi gereken bu olay umarız ki milat olur. Birkaç basit kınamayla geçiştirilemeyecek olan bu hadise sonunda bu tarz insanların Türk futbolundan uzaklaştırılması ilk beklentimizdir. Bu elim hadise Türk futbolunun tarihine kara bir leke olarak işlenecek ve verilecek olan ceza da tarafımızca bu minvalde değerlendirilecektir. FIFA Hakemimiz Halil Umut Meler’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, saldırıları gerçekleştiren, sebebiyet veren ve aynı zihniyette olan herkesi şiddetle lanetliyoruz. MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçı sonrası FIFA Hakemimiz Halil Umut Meler'e yapılan şiddetli saldırı, sadece Hakemimiz Halil Umut Meler'e değil tüm hakem camiasına yapılmıştır. En üst kademeden alt kademeye kadar tüm hakemlerimize müsabakalara çıkmama çağrımızı buradan ilan ediyoruz. Gün Hakem Camiası olarak birlik olma günüdür” dedi.

“MÜCADELEMİZİ VERİYORUZ”

 Şiddeti engellenemediğini belirten Biçer, “Sporda şiddet yasasının herkese uygulanmadığı ya da kişiden kişiye farklı uygulandığı durumlarda bu tarz olayları sürekli yaşayacağız. Daha önce de yaşanılıyordu, dün akşamda yaşandı. Bundan sonra da yaşanacak. Maalesef bunu engelleyemiyoruz. Akşamki olay herkesin gözü ününde canlı bir maçta olmasından dolayı oldukça tepki çekti. Amatör liglerde de bu olaylar oluyor. Bizler hukuksal mücadelemizi veriyoruz. Bu akşam gerçekleşen olayda genel merkez ve diğer hakemler hukuksal mücadelesini verecekler. Herkes gibi sonucunu bizlerde bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

MERT ERİŞKİN

Kaynak: MERT ERİŞKİN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.