Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Memleket Partisi Adayı Bora’dan yatırım sözü

Memleket Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Çiğdem Bora 31 Mart seçimlerinde Belediye Başkanı seçilmesi durumunda Edirne’ye yatırım sözü verdi. Bora, Almanya’da, Türkiye’ye yatırım yapmaya hazır birçok yatırımcı ile görüştüğünü belirtti.

Haber Giriş Tarihi: 14.03.2024 18:04
Haber Güncellenme Tarihi: 14.03.2024 18:05
Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK
Memleket Partisi Adayı Bora’dan yatırım sözü

Memleket Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Çiğdem Bora, başkan seçilmesi durumunda Edirne’ye Almanya’dan yatırım yapmaya hazır birçok yatırımcıyla görüştüğünü ve söz aldığını söyledi.

Yarı zamanlı Edirne ve Almanya’da yaşayan Bora, Almanya’da medya ve reklam sektöründe faaliyet gösteren şirketleri olduğunu, bu sebeple birçok firma ile irtibat halinde olduğunu belirtti. Firmalara Edirne’nin Avrupa sınırına yakınlığını, özelliklerini ve potansiyelini anlattığında çok olumlu yaklaşımlar aldığını ifade eden Bora; “Almanya’da yatırım konusunda görüştüğüm çok büyük firmalar var. Bunlar, kazandığım takdirde Edirne’ye yatırıma hazırlar. Burada şunu da söylemek istiyorum, buraya fabrika kuracak olan firmadan oradaki çalışma şartlarını birebir uygulaması şartı gelecek. Orada bir işçi 8 saat çalışıyorsa burada da öyle olacak. Görüştüğüm firmalara Edirne’nin Avrupa sınırına yakınlığını, özelliklerini, potansiyelini anlattım ve son derece olumlu karşılandı” dedi.

“GEREKSİZ İSRAF”

Partilerin reklam bütçeleri konusuna da değinen Bora; “Partilerin reklam bütçeleri var fakat ben bir caddeye çıktığım zaman 500 metrede birçok reklamı görünce bu insanlara acıyorum. Bunlar halkın parası, halkın parasıyla ağalık paşalık olmaz. Şu ana kadar bütün reklam giderlerimi kendim karşıladım. Bir de Edirne’de maddi durumu kötü olan insanlara sadaka gibi para dağıtıldığını duyuyoruz. Bunlar hiç iyi şeyler değil” şeklinde konuştu.

“RAYLI SİSTEM OLACAK”

Edirne’de ulaşımın bir berbat durumda olduğunu, seçilmesi durumunda mutlaka raylı sistem kurulacağını belirten Çiğdem Bora; “Edirne için birçok projelerim var. Bunlardan bir tanesi Edirne’nin altyapısı üzerine olacak. Almanya’daki mühendislerle Edirne’dekiler ortak çalışarak bunu oluşturacaklar. Ayrıca ulaşım sorunu için belediyeye ait toplu taşıma araçları olacak ama mutlaka ana hatlarda raylı sistem olacak. Ulaşım araçlarına engelliler ve çocuk arabaları binebilecek şekilde olacak. Herhangi bir yardım almadan engelliler araçlara binebilecek” diye konuştu.

“DAR GELİRLİYE SOSYAL KONUT”

Dar gelirli vatandaşlara sosyal konut yapacaklarını ve her aileye ait bahçe de olacağını söyleyen Bora; “Küresel ısınma sonucu gelecekte yiyeceklere ulaşma sıkıntısı yaşanacak. Dar gelirli ailelere sosyal konutlar yapacağız ve bu sosyal konutların hepsinin bahçesi olacak. O konutlarda oturanlar bahçesinden mutfak ihtiyacını yetiştirebilecekler. Yine dar gelirli aileler için sosyal yardım yapılacak ama bu sosyal yardım eğer çalışabilecek durumda ise iş bulana kadar olacak. İş sahibi olduktan sonra bu yardım kesilecek. Zaten aile parasını kazanıyor olacağı için yardıma da ihtiyacı kalmayacak” dedi. ŞENER ŞENTÜRK

Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.