Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

MHP eski il başkanına saldırı iddiası

MHP Edirne önceki dönem il başkanı Zakir Tercan, gece evine giderken saldırıya uğradığını iddia etti. Tercan “Saldırılar bizi yıldıramaz” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 13.04.2024 12:04
Haber Güncellenme Tarihi: 13.04.2024 12:04
Kaynak: Haber Merkezi
MHP eski il başkanına saldırı iddiası

Milliyetçi Hareket Partisi önceki dönem Edirne İl Başkanı Zakir Tercan 9 Nisan 2024 tarihinde gece evine giderken saldırıya uğradığını iddia etti. Saldırıların kendisini yıldıramayacağını belirten Tercan konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Tercan açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“9 Nisan 2024 Salı günü Mega Parkta, Real Madrid - Manchester City maçını izledikten sonra evime giderken gece karanlığında saldırıya uğramış bulunmaktayım. 1984 yılından beri Edirne’de yaşıyorum ilk defa hayatımda böyle bir müessir olayla karşılaşıyorum.

Başkalarını üzerek ilerlemeyi düşünmek, çok kötü bir seçenektir. Hayat kimsenin ağlayarak kaybettiğini bir başkasına gülerek kazandırmıyor. Hayat, er ya da geç insanın başkasına yaşattığı şeyleri kendisine de yaşatıyor. Fakir - fukaranın çocuklarını kullanarak insanların üzerine gönderenler toplumun yüz karalarıdır. Saldıran kişilere üzülüyorum kendilerine haksızlık ediyorlar ve kullandırıyorlar. Bu kişileri maşa olarak kullananlara lanet olsun. Yalnızca köleler efendisinin sarayı ve servetiyle gurur duyar. Düşünceden, sorgulamadan yoksun her insan, zincirsiz köledir. Dalkavuk, konuştuğu zaman kendi fikirlerini değil efendisinin hoşuna gidenleri konuşur. Efendilerine en çok hata yaptıranlar da dalkavuklardır. O yüzden dalkavukluk büyük ihanettir. Ve yoldan çıkarıcıdır. Kasnağı kırık davul gibi, akordu bozuk saz gibi nasıl da ses veriyorsunuz. Uğradığımız bütün haksızlıklara rağmen gururla kaldıracağımız başımızı. Çünkü biz kimsenin sırtında bıçaklar bırakmadık, kimsenin kalbinde yara olmadık. Yaptıklarınızı unutacağız belki ama asla affetmeyeceğiz. Gün geliyor, yapılan iyilik ya da kötülük misliyle geri dönüyor. Belki bunun farkına varamıyoruz ama hiçbir şey karşılıksız kalmıyor. Bu yüzden hayatının hangi anında olursa olsun uğradığın bir haksızlığın kimsenin yanına kâr kalacağını düşünme, çünkü asla kalmıyor. Bir kere daha şahit oldum ki kime fedakârlık etmiş, kime koşar adım gitmişsen onun ilk hançerlediği, gözünün yaşına bakmadığı da sen oluyorsun. Kalp yaşayınca öğreniyor, kendini kimse için heder etmemesi gerektiğini. Şimdi bana saldıranlara soruyorum? Ne oldu başınız göğe mi değdi? Madalya mı taktılar? Yoksa kahraman mı ilan ettiler? Unutmayın ki; her ahın bir acısı vardır.

Gerçekleri yazdığımdan dolayı rahatsız olanlara diyorum ki; bu işin sonunda ölümde olsa gerçekleri yazmamı kimse engelleyemez. Kaba kuvvetle, tehditle, şantajla şahsımı yıldırmak istiyorlarsa yanılıyorlar.

Makamlarınıza fazla güvenip kibirlenmeyin daha geçen hafta kimlerin makamları yerle bir oldu. Menfaat yolunda ilerlemeye çalışan herkesin. Elbet ayağı kendi 'ihanetine' değecek. Zamanı var. Acelesi yok. Çünkü; biz hayatımızda hiç insan kullanmadık. Yaradan’dan gelen başımız üstüne dedik. Allah'ın verdiği bir canımız vardır. O can, namusumuza, şerefimize, haysiyetimize, iffetimize bin defa kurban olsun. Son kanımıza kadar fani bedenimiz mukaddesatımız ve de mukadderatımız için feda ve armağan olsun.”

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.