Hava Durumu

MURATLI'YA BİR MODERN PARK DAHA

Muratlı ilçesine yeni bir park kazandırıldı. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak “Güzel Muratlı’mıza kazandırdığımız Kent Park’ın halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 03.11.2023 11:52
Haber Güncellenme Tarihi: 03.11.2023 11:52
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
MURATLI'YA BİR MODERN PARK DAHA

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Muratlı ilçesine kazandırdığı Kent Park’ı vatandaşların hizmetine sundu.

Kısa süre içerisinde yapımı tamamlanarak Muratlı halkının hizmetine sunulan Kent Park’ta 2 bin 275 metrekare baskı beton imalatı yapılırken, 540 metrekare de kauçuk zemin kullanıldı. İçerisinde fitness takımı, çocuk oyun grubu, 5 kamelya, 25 piknik masası, 10 dikdörtgen pergole ve 14 adet klasik bank bulunan Kent Park, bölgede yaşayan vatandaşların önemli bir ihtiyacını karşılamış olacak.

Kent Park’ta ayrıca Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmalar çerçevesinde 5 bin 300 metrekare çim serimi, 921 gül, 8 oya çalısı, 70 pitosporum, 6 mazı, 632 cennet bambusu, 129 berberis, 36 tijli ligüstrum, 7 adet süs kirazı, 3 adet ıhlamur ve 18 çınar dikildi ve bahse konu alana bin 250 metreküp nebati toprak çekildi.

Muratlı Kent Park’ta tamamlanan çalışmaları yerinde inceleyen ve teknik personelden çalışmalar hakkında bilgiler alan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ”Muratlı ilçemize yaptığımız hizmetlere bir yenisini daha eklemenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bir yandan kent estetiğini korumak ve güzelleştirmek için çalışırken, diğer yandan da güzel kentimize yeni yeşil alanlar kazandırmak için faaliyetler yürütüyoruz. Halkımızın huzur ve mutluluğu için özveriyle çalışmaya devam edeceğiz. Güzel Muratlı’mıza kazandırdığımız Kent Park’ın halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.