Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Musulça Cem Evi’nin Temeli Törenle Atıldı

ilçemize bağlı Musulça Köyü'nde 2020 yılı içerisinde tamamlanıp ibadete açılması planlanan Cem Evi'nin temel atma töreni 22 Ekim 2019 Salı günü gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 25.10.2019 09:48
Haber Güncellenme Tarihi: 25.10.2019 09:48
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
Musulça Cem Evi’nin Temeli Törenle Atıldı

Nilay YILMAZ

    Edirne Valiliği il Özel idaresinin 110 bin TL'lik malzeme desteği ve hayırseverlerin bağışlarıyla yaklaşık 300 bin TL'ye yapılması planlanan Musulça Cem Evi'nin temeli, düzenlenen törenle atıldı.
    Temel atma törenine ilçemiz Kaymakamı Neslihan Kısa, ilçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan,  Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu,Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu,  AK Parti Edirne il Başkanı ilyas Akmeşe, CHP Edirne Kadın Kolları Başkanı ve il Genel Meclisi Üyesi Çiğdem Gegeoğlu, Cem Evi Edirne Şubesi Başkanı Akın Çetin, inanç Önderi Mustafa Çetin Dede, Babaeski Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşilbaş, siyasi parti üyeleri,ilçe protokolü, il Genel Meclis Üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
    Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını Musulça Köyü Muhtarı Deniz Bosdan yaptı. Musulça Köyü Muhtarı Deniz Bosdan yaptığı konuşmasında, “ Sayın Kaymakamım, Sayın Edirne Belediye Başkan Vekilim, Sayın Havsa Belediye Başkanım, Sayın Trakya Üniversite Rektörüm, ilçe Jandarma Komutanım, Siyasi Partilerin Temsilcileri törenimize katılan değerli misafirler ve değerli basın mensupları
    Sayın Valimizin önderliğinde ve yar-dımsever vatandaşlar ile yapımı başlanan Cem Evi inşaatı tüzel kişiliğimize ait 1830 Parsel 884 m2 arsa üzerine 231 m2 kapalı alanı olan tek katlı Cem Evi temel atma törenine hoş geldiniz.
    Bugün birlik beraberlik adına tarihi bir gün. Böyle anlamlı bir günde bizleri yalnız bırakmadığınız ve onurlandırdığınız için teşekkür ederim.
    Ayrıca bizleri destekleyen ve yardımlarını esirgemeyen tüm canlara sizlerin huzurunda Musulça Köyü adına teşekkürlerimi arz ederim.”dedi.
    Musulça Köyü Muhtarı Deniz Bosdan'ın açılış konuşmasının ardından törende ilçemiz Kaymakamı Neslihan Kısa konuşma yaptı.
    ilçemiz Kaymakamı Neslihan Kısa konuşmasında; “ Göreve geldiği ilk günden beri köylerimize ziyaretlerini aralıksız sürdüren Sayın Valimiz Musulça Köyümüze yaptığı ziyarette Cemevi yapımının sözünü vermişti.  Bugün temel atma törenini yapmak nasip oluyor. Cemevi, devlet ve vatandaş arasındaki dayanışmayı ve işbirliğini ortaya koyması adına da önemli olduğunu düşünüyorum. Musulçalıların ya da dışarıdan desteklemek isteyen vatandaşlarımızın ve aynı zamanda Sayın Valimizin desteklediği, bugün temelini attığımız cem evimizin, yakında da açılışını yapmak üzere de burada toplanmak nasip olsun” dedi.
    ilçemiz Kaymakamı Neslihan Kısa'nın konuşmasının ardından törende Musulça köyü inanç önderi Ali Osman Bozdemir'in duaları eşliğinde kurban ve kırmızı kurdele kesimi gerçekleştirildi. Kırmızı kurdelenin kesilmesinin ardından ilçemiz Kaymakamı Neslihan Kısa ve tören protokolü, butona basarak temele ilk harcı döktüler. Musulça köyü düğün salonunda tüm katılımcılara ikram verilmesi ile temel atma töreni sona erdi. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.