Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Osmanlı Köyü’ne ‘Osmanlı Otağı’ Kurulacak

Geçtiğimiz günlerde Trakya Kalkınma Ajansı tarafından projesi onaylanan Osmanlı Köyü'ne kurulması planlanan Otağ Köy Cazibe Merkezi için meclisten de oybirliğiyle onay çıktı.

Haber Giriş Tarihi: 16.08.2019 11:09
Haber Güncellenme Tarihi: 16.08.2019 11:09
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
Osmanlı Köyü’ne ‘Osmanlı Otağı’ Kurulacak

Nilay YILMAZ

    Edirne il Genel Meclisi 2019 yılı Ağustos ayı toplantılarının 4. birleşimini geçtiğimiz gün gerçekleştirdi.
    Edirne Valisi Ekrem Canalp'in meclise gönderdiği talep dilekçesindeyse geçtiğimiz günlerde Trakya Kalkınma Ajansı tarafından projesi onaylanan Osmanlı Köyü'ne kurulması planlanan Otağ Köy Cazibe Merkezi için meclisten de oybirliğiyle onaylandı.
    Konu ile ilgili olarak AK Parti Havsa il Genel Meclis Üyesi Ahmet Demircan gazetemize yaptığı açıklamada; “2019 Yılı Turizmin Geliştirilmesi ve Çeşitlendirilmesi Mali Destek Programı' kapsamında il Özel idaresi ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğiyle turizm projesi yapıldı.
    Osmanlı Otağı Köy Cazibe Merkezi isimli proje için geçtiğimiz gün yapılan meclis toplantımızda 242 bin 404, 70 TL eş finansman olarak yatırmayı oybirliğiyle kabul ettik. Yapılacak olan Osmanlı Otağı'nın ilçemizin, ilimizin turizmine katkı sağlayacağını düşünüyoruz.
    il Özel idaresi ve Kalkınma Ajansı arasında ortak bir proje yapıldı.Bu proje kapsamında ilçemize bağlı Osmanlı Köyü'ne  'Osmanlı Otağı' diye bir alan kurulacak. 'Osmanlı Otağı' köyümüze,ilçemize yakışır  ismini ve isminin özelliklerini taşıyan, vatandaşlarımızın yaralanabileceği bir turistik alan olacak. 
    Bu projede finasman kaynağının büyük bir kısmı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından sağlanacak. Sayın Valimiz Ekrem Canalp'in meclise gönderdiği talep dilekçesi ile geçtiğimiz gün yapılan meclis toplantımızda gündeme gelerek oy birliği ile onaylandı. Köyümüze,ilçemize ve bölgemize hayırlı olmasını dilerim.”dedi.  

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.