Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Paşayiğit Mesire Alanı ve Paşa Yiğit Bey Anıtı açıldı”

Keşan Belediyesi tarafından Paşayiğit Mahallesi’ne kazandırılan mesire alanı ve yenilenen Paşayiğit Bey Anıtı’nın açılışı yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 05.03.2024 17:53
Haber Güncellenme Tarihi: 05.03.2024 17:54
Kaynak: Haber Merkezi
“Paşayiğit Mesire Alanı ve Paşa Yiğit Bey Anıtı açıldı”

Edirne’nin Keşan ilçesinin Paşayiğit Mahallesi’ndeki Paşayiğit Bey Anıtı’nın açılışına Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, MHP İlçe Başkanı Adnan İnan, Belediye Başkan Yardımcıları Yakup Balcı, Nuran Uslu, Ali Ünal ve Tahir Özçınar, siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

“İKİ ÖNEMLİ ESER HEDİYE EDİYORUZ”

5 yıl gibi kısa bir sürede, eser ve hizmet siyasetinde yeni bir çığır açtıklarını belirten Helvacıoğlu, “11 mahallemizi ayırmadan hizmete odaklandık. Pandemiyle boğuştuk, krizlerle mücadele ettik, engellemeleri aştık, nihayetinde; Keşan’ımız yepyeni bir ruha kavuştu işte bugün de bu ruhu yansıtan yeni hizmetlerle huzurlarınızdayız. Trakya’nın en güzel mahallelerinden olacak olan Paşayiğit Mahallemizde önemli çalışmalara başladık. Gıda OSB inşaatı başladı. Paşayiğit Mahallemizde yaşayan hemşehrilerimize, Paşayiğit’in ışıl ışıl çocuklarına, iki önemli eseri daha kazandırıp armağan ediyoruz. Öncelikle; Paşayiğit mesire alanımızın ve onu taçlandıran Paşa Yiğit Bey Anıtı’mızın kazandırılmasında iki önemli hakkı teslim edelim. Bursa Büyükşehir Belediyemizin kıymetli başkanına destekleri için tüm hemşehrilerim adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum aynı şekilde; bu güzel iki hizmetin Paşayiğit mahallemize kazandırılmasında, elini taşın altına koyan Özcan Kalyoncu kardeşime minnetlerimizi sunuyoruz. Biz bir arada yaşama kültürünü önemseyip, bunun için canımızı dişimize katarak çalışıyoruz” dedi.

“YAKALANAN BAŞARI BİZE GÜVENİNİZİN ESERİ”

Bir yandan sosyal hayatı canlandırmak için yoğun gayretler gösterirken diğer yandan ise tarihe ve kültüre bağlı kalacak nesiller yetiştirmek için önemli adımlar attıklarını ifade eden Mustafa Helvacıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Keşan artık göz kamaştırıyorsa; bu başta sizlerin güveni sonrasında ise Keşan’ı sevdamız olarak bilmemizdendir. Keşan artık; 5 yıl önceki Keşan değil ise bu birlikte gösterdiğimiz azim ve kararlılığın neticesidir. Keşan, tüm engellemelere rağmen adeta destan yazıyor ise bu ilk günkü heyecanımızı son güne kadar kaybetmeyişimizdendir. Bahsedildiği zaman, insanın içini titreten bir şehir haline geldiyse bunun mimarı da sizlerin inancıdır. Cadde ve sokaklarıyla, yeşili ve sosyal alanlarıyla, müzesi, semt sahaları, temalı parkları, kent meydanı Trakya’nın en büyük barınağı… Kısacası; sayamadığımız birçok alanda yakalanan başarı bize olan güveninizin eseridir. Her yer tükense, her yer yorulsa, biz çalışmaktan ve gayretimizden asla vazgeçmeyeceğiz. Çünkü bizim sevdamızın adı Keşan’dır. Ben bu duygularla; bu iki önemli hizmetin Paşayiğitli hemşehrilerimize ve tüm Keşan’ımıza hayırlı olmasını diliyorum, huzur dolu vakitler geçirmenizi temenni ediyorum.”

“SU PROJESİ VE DOĞALGAZ KONUSUNDA ÇALIŞMALAR OLACAK”

Mesire alanı ve yenilenen Paşa Yiğit Bey Anıtı’nın Keşan’a çok yakıştığını dile getiren Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Hizmete devam diyoruz. OSB’den sonra Paşayiğit Mahallesi düğün salonu, mesire alanları, imar yapasıyla Trakya’nın yükselen yıldızı olacak. Önümüzdeki hafta su projesi ve doğalgaz konusunda çalışmalar olacak. Paşayiğit Mahallemiz tüm nimetlerden yararlanacak.”

Konuşmaların ardından anıtın kurdelesi kesildi.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.