Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Pazarda seçim sonrası durgunluğu

Edirne’de kurulan Pazartesi Pazarı’nda seçim sonrası durgunluğu hakim. Domates ve salatalık gibi birçok ürünün fiyatı düşse de pazara ilgi az

Haber Giriş Tarihi: 01.04.2024 15:42
Haber Güncellenme Tarihi: 01.04.2024 15:44
Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK
Pazarda seçim sonrası durgunluğu

Baharın gelmesiyle birçok ürünün Pazar fiyatlarında düşüşler başladı. Edirne’de kurulan Pazartesi Pazarı’nda bu fiyat düşüşlerinden en göze çarpanı, geçen hafta 50 lira olup bu hafta 25 liradan satılan domateste oldu. Domatesten sonra salatalık da 25 liradan tezgahlarda yerini aldı. Yaşanan bu fiyat düşüşlerine rağmen Pazartesi Pazarına Edirneli vatandaşların ilgisinin hayli az olduğu gözlendi.

“ÜRÜNLER BU HAFTA İYİ VE UCUZ”

Pazar esnaflarından İbrahim Çam, ilginin az olmasını seçim sonrası yorgunluk olarak açıklarken; “Pazar bugün çok ağır gidiyor. Akşam kazananlar eğlendi, diğer vatandaşlarda yorgunluk var. Bu da pazara yansıdı. Pazardaki ürünler bu hafta çok iyi ve ucuz. Patlıcan gelmeye başladı, salatalık 25 liraya düştü. Ona keza domates 50 liradan 25 liraya düştü bir anda. Artık havaların ısınmasıyla mevsimlikler başladı. Edirne’de yetişen ürünler de çıkınca fiyatlar daha da düşer” dedi.

ŞENER ŞENTÜRK

Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.