Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Pazartesi Pazarı’nda bayram bereketi

Edirne’de bugün kurulan Pazartesi Pazarı’na oldukça yoğun ilgi var. Hem esnaf tezgahları bakımından hem de vatandaşların ilgisi anlamında Pazartesi Pazarında bayram öncesi yoğun kalabalık hakim.

Haber Giriş Tarihi: 08.04.2024 15:29
Haber Güncellenme Tarihi: 08.04.2024 15:31
Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK
Pazartesi Pazarı’nda bayram bereketi

Edirne’de bugün kurulan Pazartesi Pazarı’na, hem Pazar esnafının hem de vatandaşların yoğun ilgisi var. Önceki haftalarda tek sıra bile dolmayan tekstil tezgahları, bu hafta bayram öncesi olması dolayısıyla üç sıra kuruldu.

Yaşanan yoğunluğun hem bayram öncesi olması hem de özellikle sebze fiyatlarının havaların ısınmasıyla düşmesinden kaynaklandığını belirten Edirne Pazarcılar Odası Başkanı Şeref Hasır; Bayram arifesi olduğu için vatandaşların çoğu sebzesini, meyvesini almak için pazara geliyorlar. Pazarda fiyatlarımız çok uygun olduğu için gelen müşterilerimiz çok memnun kalıyorlar. Özellikle sebzelerde fiyatlarımız oldukça ucuzladı. Havalar sıcak olunca sebze bol olur. Bundan sonra fiyatlarımız daha da düşer. Tekstil esnafımız normalde fazla iş yapamıyorlar ama bayram dolayısıyla bugün tekstil esnafımızın pazara ilgisi fazla. Bugün hem sebze meyve hem de tekstil esnafımız yönünden pazarımız oldukça kalabalık ve vatandaşlarımızın ilgisi de yoğun” diye konuştu.

ŞENER ŞENTÜRK

Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.