Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Pehlivanköy'de vatandaşlar KADES konusunda bilgilendirildi

Kırklareli'nin Pehlivanköy ilçesinde polis ekipleri tarafından, KADES bilgilendirme faaliyeti gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 03.02.2024 10:38
Haber Güncellenme Tarihi: 03.02.2024 10:38
Kaynak: İHA
Pehlivanköy'de vatandaşlar KADES konusunda bilgilendirildi

Pehlivanköy Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ilçede vatandaşların yoğun olduğu yerlerde, kadına şiddetin önlenmesi amacıyla Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) hakkında broşür dağıttı.
İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan "Kadın Destek" yazılı el broşürlerinin okunarak vatandaşlara verildi.
Görevli polisler ayrıca, sözlü olarak da, şiddet uygulayan kişi hakkında alınabilecek tedbirler, şiddete maruz kalan nerelere başvurabilir ve şiddete maruz kalındığında yararlanılabilecek haklarla ilgili anlatım yaptılar.
Akıllı telefonlara IOS ve Android marketlerden "KADES" uygulamasının kolaylıkla indirilebileceği, ad, soyad TC kimlik no, doğum yılı ve telefon numarası ile uygulamaya giriş yapılabildiği, acil bir durum ile karşı karşıya kalındığında konum bilgisi açıldıktan sonra uygulama ekranında bulunan "Acil Destek" butonuna dokunarak ihbarın gerçekleştirilebileceği, bunun üzerine en yakın ekibin kısa süre içerisinde olaya müdahale edeceği gibi bilgiler verildi.
 

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.