Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

REKTÖR’E DE SUNDULAR

Türk Mutfağı Haftasında sunum yapan akademisyenler Rektör Tabakoğlu’nu ziyaret edip, sunum yaptı

Haber Giriş Tarihi: 30.05.2023 10:38
Haber Güncellenme Tarihi: 30.05.2023 10:38
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
REKTÖR’E DE SUNDULAR

Trakya Üniversitesi Arda Meslek Yüksekokulu akademisyenleri ve öğrencileri, geçtiğimiz hafta gerçekleşen Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri kapsamında hazırladıkları geleneksel ve yöresel lezzetleri, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na sundu.

Arda Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Yeşim Yeşiloğlu, Müdür Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Hatice Palüzar, Öğr. Gör. Damla Zeynep Ütebay, Öğr. Gör. Sedat Kocadoğan, Öğr. Gör. Gülce Özcan ve Öğr. Gör. Çağla Yumuk Mercan ile Aşçılık programı öğrencileri, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu ziyaret etti.

Arda Meslek Yüksekokulu akademisyenleri ve öğrencileri, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Sayın Emine Erdoğan’ın öncülüğünde, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından dünyanın dört bir yanında düzenlenen “Türk Mutfağı Haftası” etkinlikleri kapsamında okul mutfaklarında birbirinden farklı lezzetler hazırlayıp sundular.

Ziyarette, Arda Meslek Yüksekokulu akademisyenleri ve öğrencileri birlikte hazırladıkları Reyhan şerbeti, Türk mutfağı mezeleri, Edirne mutfağına ait Gaziler helvası başta olmak üzere geleneksel lezzetleri tanıtarak, Türk Mutfağı Haftası kapsamında yapmış oldukları çalışmalar ve faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Türk Mutfağı Haftası etkinliklerini, Türk Mutfağının ve zengin gastronomi kültürünün tüm dünyaya tanıtılması adına oldukça değerli bulduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Trakya Üniversitesi olarak, Edirne’mizin ve kültürel mirasımızın zenginliklerini ortaya çıkarmak ve tanıtmak bizim için çok önemli. Arda Meslek Yüksekokulunun değerli hocaları ve öğrencileri bu anlamda ciddi çalışmalar gerçekleştiriyorlar. Edirne’mizin ve geleneksel Osmanlı mutfağının birçok lezzetinin gün yüzüne çıkarılmasına katkı sunuyorlar. Bu anlamda Türk Mutfağı Haftası kapsamında da Osmanlı Saray Mutfağımız ile geleneksel lezzetlerimizi tanıtan pek çok etkinliğe imza attılar. Arda Meslek Yüksekokulu Müdürüm Prof. Dr. Yeşim Yeşiloğlu başta olmak üzere, değerli hocalarımı ve öğrencilerimi emeklerinden ötürü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.