Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Saadet Partisi’nden ETUS’a ziyaret

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Sinan Tekin beraberindeki heyetle birlikte ETUS’u ziyaret etti.

Haber Giriş Tarihi: 07.12.2023 11:16
Haber Güncellenme Tarihi: 07.12.2023 15:49
Kaynak: Haber Merkezi
Saadet Partisi’nden ETUS’a ziyaret

Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS) ziyaretle ilgili açıklama yapan Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, Edirne’nin toplu ulaşım yükünü çeken ETUS’u ziyaret etmeyi düşündüklerini belirtti.

Av. Tekin “ETUS Başkanı Hakan Giyik ve yönetim kurulu üyeleri ile toplu ulaşımda yaşanan sorunlar konusunda istişarelerde bulunduk. Özellikle engelli vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntılara dikkat çektik. Partimizin Engelli Koordinasyon Birimi Başkanı olan Cüneyt Çetin’in hazırlamış olduğu raporu kendilerine sunduk. Çok faydalı bir görüşme oldu. ETUS Başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerine göstermiş oldukları yakın ilgiden dolayı çok teşekkür ederiz” dedi.

İşitme ve görme engelli vatandaşların toplu taşımada daha rahat bir seyahat geçirmeleri için çözümler üretilmesi gerektiğinin altını çizen Tekin; “Toplu taşıma duraklarında çalışan personellerin ve şoförlerin işaret dili öğrenmesi, görme engelli bireyler için 55 Braille alfabesinin yaygınlaştırılması, kısmi işitme engelli bireyler için işitme cihazlarındaki sinyali arttıracak bölgeler, akıllı seslendirme sistemleri ve araç içlerindeki durak tabelaları ve seslendirmeleri örnek çözümler olabilir. Engellilerin toplu ulaşım araçlarına inme ve binme sırasında yaşadığı problemler konusunda araca inme ve binme sırasında kullanılan ekipmanların önemi ortaya çıkmaktadır. Bu ekipmanlar engelli bireyin bir insanın yardımına ihtiyaç duymadan araca binip inmesini sağlar. Bu da engelli bir bireyin kendi kendine yetebilmesi anlamına gelir. Toplumdaki herkesin ulaşması gereken engelli vatandaşlara karşı farkındalık seviyesine öncelikle toplu taşıma araçlarının şoförleri ve diğer çalışanlarının ulaşmasını amaçlamalıyız. Engelli toplu taşıma ulaşım sürecinin iyileşmesi için yapılması gerekenlerden biri de toplu taşıma standartlarına uygunluğunun denetlenmesi ve izlenmesidir. Denetimler iyileştirmelerin takip edilmesini ve sürekli iyileştirme sağlar” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.