Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Saadet’ten İstiklal marşı mesajı

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, yayınladığı mesajda “İstiklal marşımız, birlik ve beraberliğimizin sembolüdür” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 11.03.2024 10:59
Haber Güncellenme Tarihi: 11.03.2024 11:00
Kaynak: Haber Merkezi
Saadet’ten İstiklal marşı mesajı

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, İstiklal Marşı’nın kabulünün 103. yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Av. Tekin mesajında şu ifadelere yer verdi; “İstiklal Marşı, milletimizin bağımsızlık konusundaki kararlılığının tezahürü olduğu kadar birlik ve beraberliğimizin de sembolüdür. Bizi biz yapan değerlerin manzumesidir. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı ve 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde ‘Milli Marş’ olarak kabul edilişinin 103. yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyoruz.”

Türk Edebiyatının en önemli şairi olan Mehmet Akif’in fikirleri, idealleri, mütevazı hayatı ve asil duruşuyla örnek bir şahsiyet olduğuna vurgu yapan Av. Sinan Tekin, “İstiklal Marşı, Kurtuluş Savaşının en zorlu günlerinde, milli beraberlik, moral kaynağı ve cesaret, milli değerleri ve vatan sevgisini en güzel şekliyle anlatan, özetleyen kahramanlık destanıdır. Asil milletimizin namus ve şerefini, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü veciz şekliyle anlatan Milli bir marştır, İstiklal Marşı. Bu vesile ile Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyor, ruhu şad olsun” ifadesini kullandı.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.